۱۵ ترفند سئو کلاه سیاه برای نابودی رنکیک‌تان در سال ۱۳۹۷

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۷
(۱۸)

۱۵ ترفند سئو کلاه سیاه که نباید سمت آنها بروید

تصاحب رتبه اول در موتورهای جستجو رویای هر صاحب کسب و کاری در اینترنت است. تصاحب رتبه اول در موتورهای جستجو باعث بازدید بیشتر سایت و افزایش مشتریان می‌شود.

اما در بین روشهای موجود شاید سرعت ترفندهای سئو کلاه سیاه زیاد باشد اما به شما اطمینان می‌دهیم که در نهایت به هیچ جا نخواهند رسید.

بهینه سازی از طریق روش های سئو کلاه سفید بهترین راه ممکن برای رسیدن شما به رتبه های برتر موتورهای جستجو است.

مطمعن باشید روش کلاه سفید همیشه نسبت به روش کلاه سیاه در طول زمان بهتر و مفیدتر خواهد بود

اینکه شما رتبه بالا بدون هیچ ترفند کلاه سیاه و یا به اصلاح سایه‌ای داشته باشید بسیار مهم است و بهترین راه برای آن تمرکز بر روی تجربه مثبت کاربر در سایتتان است.

سئو کلاه سیاه

اقدامات سئو کلاه سیاه در واقع چه چیزی هستند ؟

سئو کلاه سیاه در حقیقتا به مجموعه تکنیک‌های فریبنده‌ای گفته می‌شود که صاحبان وب سایت ها از این تکنیک ها استفاده می‌کنند تا تلاش کنند موتور های جستجو را فریب دهند. به هر حال همیشه تیم های فعالی در این حوزه هستند که مدام در حال بررسی موتورجستجو و نقص های آن می‌باشند تا تکنیک های کلاه سیاه بیشتری را خلق کنند.

قصد موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ این است که وب سایت ها را برای ارائه اطلاعات دقیق در برابر کاربران و خوانندگان انسانی قرار دهند. این موتورها همیشه می‌خواهند نتایج مفید و کاربر پسندی را برای کسانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند، مهیا نمایند. (برای درک بهتر این مطلب ، مقاله “چطور مثل گوگل فکر کنیم” را مطالعه نمایید. )

موتورهای جستجو از روشهای ویژه ای مانند اسپایدر ها و یا ربات های ویژه‌ای به نام خزنده ها برای آنالیز محتوای درون وب سایت ها استفاده می‌کنند. این برنامه های کامپیوتری همیشه دنبال پیدا کردن لینک هایی برای کشف محتوای جدید هستند.

تکنیک های کلاه سیاه سئو در واقع در می‌خواهند این الگوریتم ها و برنامه های گوگل را فریب دهند و در تلاش هستند تا رتبه بالاتری نسبت به ارزش واقعی که دارند کسب کنند.

موتور های جستجو گاهی سایت ها را برای برخی دلایل از جمله استفاده از روش های فریب دهنده مجازات می‌کنند. مجازات این موتورها ممکن است آن‌ها را به چند رتبه پایین تر تنزل دهد و یا به طور کلی آن‌ها را از صفحات موتورجستجو حذف نماید.

جستجوها در موتور های جستجو بر مبنای تاریخ و زمان به خصوص در رابطه با جستجوهای خبری صورت میگیرد اما تاکیک های فریب دهنده از این اتفاق جلوگیری می‌کنند.

گوگل و دیگر موتور های جستجو همیشه به طور مرتب الگوریتم های خود را به روز رسانی می‌کنند تا وب سایت های متخلف و آن‌هایی که قصد فریب دادن داشتند را پیدا کنند.

گوگل بیش از ۵۰۰ بار در سال تغییرات کوچکی را در الگوریتم هایش اعمال می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از میانبرها و تاکتیک های گمراه کننده، از همان ابتدا با اصول و روش های درسی پیش بروید.

واقعیت این است که شما هیچگاه نمی‌توانید جلوی بروزرسانی های امثال گوگل را بگیرید و یک زمان بالاخره دستتان رو خواهد شد.

کسانی هم که قصد استفاده از روش های کلاه سیاه را ندارند و می‌خواهند کاملا صاف و ساده پیش بروند بازهم ممکن است در بین راه به اشتباه از آنها استفاده کنند اما الگورتیم های گوگل خلوص نیت شما را نمی‌توانند اندازه گیری نمایند پس باید در خصوص آن‌ها مطالعه کنید تا بتوانید از استفاده کردن از آن‌ها اجتناب نمایید.

وجود یک تکنیک کلاه سفید برای اجتناب کردن از ۱۵ تکنیک کلاه سیاه!

۱#- Keyword Stuffing

موتورهای جستجو سراغ بررسی کلمات کلیدی می‌روند که وب سایت ها برای آن‌ها بهینه سازی شده اند تا ببینید که آیا وب سایت ارزش رتبه گرفتن در آن کلمه کلیدی را دارد و یا اینکه آیا اصلا آن کلمه یک کلمه اصولی است یا کلمه ای است که نیازمند اجزای جانبی می‌باشد و…

برای مثال وقتی شما کلمه “بهترین بازی” را جستجو می‌کنید در فهرست نتایج مقابل شما نتایج مرتبط با این کلمه نمایش داده می‌شود.

گاهی اوقات افراد برای کنار آمدن با این برخورد موتور جستجو سراغ افزودن تعداد کلمات بیشتری به کلیدواژه های سایت خود می‌روند. بنابراین اگر شما یک سایت را با مقادیر بسیار زیادی کلمات کلیدی مشاهده کردید بدانید که از Keyword Stuffing استفاده می‌کند.

به طور معمول از یک کلمه چندبار در یک پاراگراف استفاده نمی‌شود و این کار دلایل مختلفی دارد اعم از دلایل عرفی و اعم از دلایل ادبیاتی و ارتباطی و… همیشه برای بیان بهتر منظور حتی اگر لازم باشد از یک کلمه چندبار استفاده کنید، معمولا افراد سراغ استفاده کردن از کلمات مترادف می‌روند.

این کار را در کلیدواژه ها به شدت اصولی انجام دهید چرا که استفاده مکرر کلمات کلیدی برای گوگل بسیار عجیب خواهد بود و برای سایت شما هیچ ارزشی قائل نخواهد شد.

پس متوجه شدید که Keyword Stuffing یک روش نادرست است که از نظر گوگل زیاد جالب نمی‌باشد.

#۲- لینک و متن پنهان

تنها راه نابود کردن وب سایت استفاده غیر اصولی از کلمات کلیدی نیست. در میانه کار زمانی صاحبان وب سایت به این نتیجه می‌رسند که سایت آن‌ها از دید کاربران انسانی یک سایت زیبا و بسیار کاربردی و خوانا است اما در چنین شرایطی صاحبان وب سایت قصد دارند باز هم کلمات کلیدی مورد نظر و لینک هایشان را به سایت بیافزایند. معمولا این کلمات کلیدی و لینک های اضافه در سایت معنایی ندارند، بنابراین صاحبان وب سایت آن‌ها را از دید کاربران پنهان می‌کنند.

وب سایت ها می‌توانند کلمات کلیدی و لینک ها را با هم رنگ کردن‌شان با رنگ پس زمینه مخفی کنند. با این حال و درست زمانی که هیچ کاربری متوجه این لینک ها و کلمات نمی‌شود اما الگوریتم عنکبوت گوگل به خوبی آن‌ها را شناسایی می‌کند و جزء سایت شما می‌داند.

شاید این کار موقتا مناسب باشد و باعث شود که شما در کلمات کلیدی پنهان شده رتبه بگیرید اما زمانی که کاربران انسانی وارد سایت بشوند و ببینند خبری از کلمه کلیدی که سرچ کردند نیست، ان زمان دردسرها برای شما شروع می‌شود! دیگر شما جزء نتایج مفید برای کاربرانتان نخواهید بود.

و موتورهای جستجو خیلی زود از جزئیات عملکرد شما سردرخواهند آورد.

#۳- کلیدواژه های نامناسب و محتوا با کیفیت پایین

صاحبان وب سایت هایی که اغلب سعی می‌کنند محتوایی طولانی را برای کاربران انسانی مهیا کنند اغلب به چالش کشیده می‌شوند.

طویل بودن محتوا به خودی خود کافی نیست و سایت شما میبایست محتوای طولانی با کیفیت همراه با کلمات کلیدی مناسب و اصولی داشته باشد.

#۴- محتوای تکراری

محتوای تکراری

به هیچ وجه این یکی را امتحان نکنید.

نه تنها مسئله کپی رایت به طور جدی ای برای موتور های جستجو اهمیت دارد بلکه هیچ موتور جستجویی وجود ندارد که محتوای تکراری را ایندکس کند و یا آن را مورد مجازات قرار ندهد.

گوگل این را به خوبی درک می‌کند زمانی که تمام نتایج لیست شده برای کاربران در نهایت به یک محتوا مشابه برسد چقد آزار دهنده و مسخره خواهد بود.

تمرکز بر بازیابی محتوا و ارائه محتوای یونیک بسیار ارزشمندتر است.

احتمالا نیاز داشته باشید تا از ابزارهای بررسی محتوا برای جلوگیری از تکراری شدن آن‌ها استفاده نمایید.

#۵- اتوماسیون محتوا

به عنوان یک راهکار برای جلوگیری از محتوای تکراری، افراد اتوماسیون محتوا را اختراع کردند. یعنی شخصی محتوایی را دریافت میکند و با ارائه تغییراتی در آن، متن را به اندازه کافی تغییر می‌دهد.

افراد با استفاده از ایجاد تغییرات در جملات و استفاده از مترادف کلمات این کار را انجام می‌‌دهند اما واقعیت این است که این مقاله همچنان یک مقاله تکراری است و تجربه کاربری بدی دارد. شاید شما از چنگ موتورجستجو فرار کنید اما هیچوقت نمی‌توانید کاربران انسانی را گول بزنید.

ربات تولید محتوا

اغلب اتوماسیون محتوا به یک چالش برای خوانندگان تبدیل می‌شود چرا که در ابتدا فکر می‌کنند با یک محتوای جدید مواجه اند اما با کمی مطالعه پی میبرند که یک محتوای تکراری با کلماتی جدید است که گاهی حتی ممکن است در خواندن آن به مشکل برخورد کنند!

حتی برای این کار برخی از برنامه های حرفه ای محاوره ای ایجاد شده اند که به سرعت می‌توانند محتوایی با حال و هوای جدید را تولید کنند اما باز هم نمی‌توانیم از واقعیت فرار کنیم.

به هر حال نه تنها کاربران انسانی از چنین متونی استقبال نمیکنند بلکه موتورهای جستجوهم با بالغ تر شدن و افزودن بروزرسانی ها بالاخره به درک چنین متونی پی خواهند برد و آن زمان جریمه های سنگینی برای سایت شما در نظر خواهند گرفت. توصیه می کنیم بر روی محتوا سرمایه گذاری کنید و به شدت از اتوماسیون آن خودداری نمایید.

#۶- پنهان کاری

تصور کنید که کلمه ای را در گوگل جستجو می‌کنید سپس زمانی که روی یکی از لینک های فهرست کلیک می‌کنید، نتیجه ای را مشاهده می‌کنید که اصلا شبیه آن چیزی که شما دنبال آن می‌گشتید، نیست.

این دقیقا همان چیزی است که زمانی که موتور جستجو از طریق محتوا پنهان به سایتی رتبه می‌دهد اتفاق می‌افتد؛ یعنی در نهایت کاربران متوجه می‌شوند در فضایی هستند که اصلا به دنبال آن نبودند.

سایت هایی که از روش پنهان کاری استفاده می‌کنند در واقع دارای دو صفحه هستند. یک صفحه آن چیزی که به موتور های جستجو نشان می‌دهند و صفحه دیگر چیزی است که به کاربران نشان می‌‌دهند.

اینکه از طریق پنهان کاری به اهدافتان برسید یک روش فوق العاده موقت است که در طولانی مدت مضرات بسیار زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اینکه در نهایت کاربران از نتیجه ای که در سایت شما مشاهده می‌کنند، راضی نباشند، باعث می‌شود از صفحات جستجو گوگل محو شوید.

#۷- طعمه جعلی

این روش دیگری است که کاربران اینترنت را گمراه می‌کند. فرض کنید شما یک تیتر جنجالی در خصوص سوپر استار سینما زدید و زمانی که مردم آن را باز می‌کنند با محتوایی در خصوص رئیس جمهور مواجه می‌شوند.

چنین نتایجی به شدت کاربران را عصبانی می‌کند و باعث می‌شود که خیلی سریع از سایت شما خارج شوند.

استفاده از تیترهای جعلی یک راهکار برای جذب ترافیک بیشتر از گوگل، فیسبوک و… است که در صورت متوجه شدن آن‌ها برایتان بسیار گران تمام خواهد شد.

#۸- نظر اسپم

کامنت اسپم

وبلاگ‌ها، سایت‌ها و… عموما نظرات را برای عموم مردم باز می‌گذارند تا همه بتوانند نظر خود را در خصوص محتوا مورد نظر درج کنند.

اگر نمی‌دانید اکنون بدانید که موتور های جستجو به بررسی نظرات هم می‌پردازند و همین عامل باعث می‌شود که کارشناسان سئو برای امتیاز گرفتن در نظرات کلمات و لینک های مورد نظرشان را بگنجانند.

در این بین باید بسیار مواظب باشید تا مقدار نظرات اسپم در صفحه شما از حد مجاز افزایش نیابد چرا که اگر گوگل یا هر موتور جستجو دیگری به بررسی آن‌ها بپردازد و نظرات بیش از حد زیادی را اسپم تشخیص دهد، در نهایت کل صفحه را به عنوان یک صفحه اسپم در نظر می‌گیرد.

#۹- هرزنامه شبکه های اجتماعی

مانند اسپم نظرات، اسپم شبکه های اجتماعی نیز یک تکنیک کلاه سیاه شناخته می‌شود.

زمانی که قصد دارید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات استفاده کنید ضروری است که به هرزنامه هم توجه داشته باشید. بهترین راهکار این است که از کانال های مناسب برای تبلیغات استفاده کنید، آگهی های تبلیغاتی همان جایی هستند که برای تبلیغات در نظر گرفته شده اند و موتور های جستجو از حضور تبلیغات در آن‌ها تعجب نخواهند کرد.

اسپم نه تنها باعث خورد شدن اعصاب موتور های جستجو می‌شود بلکه حسابی اعصاب کاربران را هم بهم می‌ریزد و شما به هیچ وجه نمی‌توانید نتیجه مطلوبتان را از آن ها بگیرید.

#۱۰- مبادله صفحه

یکی دیگر از روش های سریع برای گرفتن مجازات گوگل این است که مبادله صفحه داشته باشید. برای این کار کافی است یک صفحه را در سایت تان با موقعیت و امتیاز خوب در نظر بگیرید سپس درون آن را پر از محتوای غیر مرتبط کنید و به صفحه مورد نظرتان لینک دهید.

به هر حال اینکه شما محتوای عالی یک صفحه را پاک کنید و آن را پر از محتوای غیر اصولی و غیر مرتبط نمایید که در نهایت عدم رضایت کاربران را هم به دنبال داشته باشد، فقط کار یک دیوانه است که میخواهد از یک میانبر پرخطر برای رسیدن به اهدافش استفاده کند.

#۱۱- دامین Squatting

هرکس اشتباهات تایپی را گاهی مرتکب می‌شود.

domain Squatting

اشتباهات تایپی برای هدایت کاربران به یک سایت گاهی دردسر ساز و از نظر موتور های جستجو مشکوک خواهد بود. تصور کنید قصد دارید افراد را به yahoo.com منتقل کنید اما اشتباها yahooo.com تایپ می‌کنید. این یک اشتباه ساده است که به راحتی هم درست می‌شود اما افراد سودجو می‌توانند دامین yahooo.com را خریداری کرده و برای اهدافشان استفاده نمایند.

متاسفانه همانطور که قبل تر هم گفتیم موتور های جستجو نمی‌توانند نیت افراد را تشخیص دهند و فکر می‌کنند شما این کار را از عمد انجام داده‌اید پس یک مجازات درست و حسابی برایتان در نظر می‌گیرند.

به هر حال شما هم نباید انتظار داشته باشید که یاهو تمام کلمات اشتباهی حول نامش را در اینترنت خریداری کند!

۱۲#- تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک ممکن است به نظر یک ایده برای بدست آوردن لینک های عالی باشد. فرض کنید دو مالک وب سایت توافق کرده اند به وب سایت های یکدیگر لینک بدهند.

صاحبان سایت می‌خواهند لینک های مرتبط با هر سایت را که قبلا وجود نداشته ایجاد کنند. این یک مبادله لینک ساده است. اما اگر این کار به درستی هم انجام شود اغلب نتیجه اش یک لیست طولانی از لینک ها خواهد شد.

این کار هرچقدرهم که دوستانه باشد باز هم برای کاربرانی که از این صفحات بازدید می‌کنند اصلا جالب نیست. فهرست های طولانی لینک ها اغلب مرتبط با محتوای دیگر وب سایت نیستند. علاوه بر این ساخت لیست لینک بسیار دشوار و زمان بر است که ما این را اغلب در همکاری هایمان به خوبی درک می‌کنیم.

۱۳#- لینک های خریده شده، کلاه سفید نیستند!

موتور های جستجو اغلب با وب سایت هایی که لینک می‌خرند و یا می فروشند میانه خوبی ندارند. این در خصوص سایت هایی که پست مهمان دارند هم صدق می‌کند.

این به نوعی تبلیغات است و بابت آن لینک هزینه گرفته شده است که داده شود پس نمی‌تواند یک پیشنهاد دوستانه به کاربران باشد. علاوه بر این چنین لینک هایی می‌توانند خوانندگان را گمراه کنند.

اگر موتور های جستجو اجازه خرید و فروش لینک ها را بدهند، پول به جای کیفیت اولویت خواهد گرفت.

۱۴#- شبکه های خصوصی وبلاگ (PBN)

زمانی که مردم در خصوص نحوه ارتباط لینک به سایت کمک می‌کنند، آن‌ها شروع به فکر کردن در خصوص راه‌هایی برای بدست آوردن بیشتر لینک می‌کنند.

یکی از راه های بدست آوردن لینک های بیشتر ایجاد یک شبکه از وبلاگ ها است. با وجود سایت های زیاد در حوزه وبلاگ یک صاحب سایت با وقت گذاشتن می‌تواند لینک های زیادی را به سایت خودش بدهد که اغلب کاملا سودجویانه هستند. این کار هم عملکرد مشابهی مانند خرید لینک دارد و زیاد جالب نیست.

PBN ها در معرض خطر نیستند، اما این روش یک روش کلاه سفید هم نیست.

۱۵#- هک کردن

هک کردن یک مشکل رو به رشد در وب است. صفحاتی که هک می‌شوند به محصولات شما متصل می‌شوند و این ارتباطات به صورت موقت در افزایش رتبه شما موثر است. اما این یک راهکار مناسب برای طولانی مدت نخواهد بود، چرا که الگوریتم های گوگل می‌توانند آن ها را تشخیص دهند.

سایت هک شده یک راه سریع برای وارد شدن به لیست سیاه گوگل است. که در نهایت یک صفحه بزرگ قرمز که هشدار در خصوص ورود به سایت را می‌دهد برای کاربران به نمایش در خواهد امد.

بازگرداندن یک سایت هک شده اغلب بسیار پیچیده و سخت است و بسیاری از کاربران همیشگی سایت در فرایند بازگردانی و مدت زمان آن از دست می‌روند.

یک سایت هک شده بدترین اتفاق برای یک کسب و کار آنلاین است و به عبارتی همه چیز را نابود می کند.

پیامدهای استراتژی های سئو کلاه سیاه

  • مجازات

استفاده از هر کدام از این ۱۵ روش کلاه سیاه و دیگر روش های آن می‌توانند آسیب های شدیدی به سایت شما بزنند. حتی بدتر از مجازات های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن

زمانی که سایت شما مجازات می‌شود هیچکس از طریق جستجو به آن دسترسی نخواهد داشت! دو روش اصلی وجود دارد که گوگل ممکن است مجازات الگوریتمی را اجرا کند.

سیستم الگوریتم اتوماتیک گوگل وب سایت هایی را که نیاز بدانید مورد مجازات قرار می‌دهد اما اگر الگوریتیم های گوگل به طور مرتب هم سایت شما را آنالیز کنند بازهم نمی‌توانند همه مشکلات را شناسایی کنند.

برای همین گوگل تردید نمی‌کند که می‌بایست یک انسان مجازات ها را اعمال نماید.

پنالتی گوگل

زمانی که یک الگوریتم سایت شما را مجازات کند، رفع آن مجازات به هیچ وجه ساده و سریع نخواهد بود. شما تنها کاری که می‌توانید بکنید رفع نقص ها است و سپس انتظار کشیدن برای اینکه زمانی دوباره سایت شما انالیز شود و تایید گردد که دیگر نقص ندارد.

اگر سایت شما در گوگل مشکل پیدا کرده باشد، گوگل از طریق کنسول جستجو آن را به شما اطلاع خواهد داد.

برای حذف مجازات شما باید مشکلات را رفع کنید و سپس به گوگل اطلاع دهید همچنین می بایست به گوگل توضیح دهید که چطور این مسئله را حل کردید.

  • کاهش رتبه

برخی مجازات های گوگل باعث نزول رتبه شما خواهند شد. زمانی که مورد چنین مجازات هایی قرار می‌گیرید دیگر از سطح مشخص شده توسط گوگل بالاتر نمی‌توانید بیایید. گاهی اوقات گوگل مشخص می‌کند که از چند صفحه اول بالاتر نیایید و شما هر کاری کنید نمی‌توانید بالاتر بیایید.

  • بلک لیست

گوگل از اصطلاح بلک لیست استفاده نمی‌کند و سایت های مورد نظر در این خصوص را اسپم می‌داند. گوگل همچنین سایت هایی را که دستورالعمل های وبمسترینگ خود را قطع میکنند، مسدود می‌کند.

از دیگر علائم بلک لیست این است که زمانی که در حال تلاش برای بازدید از سایت مذکور هستید، مدام با یک صفحه قرمز با اخطار مواجه می‌شوید. اگر سایت شما به بلک لیست افزوده شود باید بلافاصله اقدامات لازم برای خارج شدن از آن را اعمال نمایید. پس زمانی که مشکلات را رفع کردید، گوگل به مردم اجازه می‌دهد سایت شما را مشاهده کنند.

سایت خود را عاری از هرگونه ویرویس نگهدارید و آن را کاملا برای بازدیدکنندگان انسانی سازمان دهید. این کار به حفظ سایت شما در بهترین شرایط ممکن کمک خواهد کرد.

عنکبوت گوگل یک برنامه کامپیوتری است که در اینترنت سایت ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. اسپایدر همان چیزی است که برای شناسایی محتوا و رتبه بندی آن مورد استفاده قرار میگیرد.

از آنجا که این اسپایدر یک آدم نیست فریب دادن آن به صورت موقت کارآمد و راحت است اما در نهایت هر تاکتیکی که منجر به دور زدن این الگوریتم شود باعث تخریب سایت شما خواهد شد.

هیچوقت فراموش نکنید که وب سایت ها برای کاربران انسانی هستند نه ربات ها پس شما با تلاش برای دور زدن این ربات ها هیچ چیزی بدست نخواهید آورد.

در پایان همه چیز در مورد تجربه کاربر است

به یادداشته باشید کار موتور جستجو این است که مردم بتوانند اطلاعاتی که نیاز دارند را از طریق آن بدست آوردند. هر چیزی که جستجو را برای انسان ها سخت کند یک گزینه بد برای سئو خواهد بود.

تکنیک های کلاه سیاه بسیار زیاد است و این مقاله همه آن ها را پوشش نمی‌دهد اما موتور های جستجو مرتبا الگوریتم های خود را بروزرسانی می‌کنند. گوگل همیشه در حال تلاش است تا جلوی هر گونه سوء استفاده را بگیرد پس استفاده از هر روش کلاه سیاهی در نهایت روزی برای گوگل مشخص خواهد شد و آن روز شاید خود شما هم به یاد نیاورید که از چنین روش هایی استفاده نموده اید اما گوگل به خوبی به یادتان خواهد انداخت پس آینده را فدای گذر سریع اکنون نکنید.

صادق باشید و تاکتیک های کلاه سفید را اجرا کنید و سایت تان را برای انسان ها بهینه سازی نمایید. همیشه بهترین محتویات را برای بازدیدکنندگانتان آماده کنید . شما فقط میتوانید با استفاده از روش های مفید و تاکتیک های کلاه سفید سئو به آرزوهای خود در رتبه بندی برسید.

استفاده از روش های کلاه سیاه شاید موقتا راهکار مناسبی برای گول زدن موتور های جستجو باشد اما تصویر وحشتناکی را مقابل کاربران انسانی که سایت شما را مشاهده می‌کنند، ایجاد خواهد کرد.

و باز هم تاکید می‌کنیم که روش های کلاه سیاه سئو سایت شما را تخریب می‌کنند، صادق باشید و از روش های کلاه سفید استفاده کنید. قطعا بالاخره به موفقیت خواهید رسید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات ۱۸

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *