۲۵ نکته برای تولید محتوای ویدئویی (ویدئو مارکتینگ)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۶
(۱۲۰)

۲۵ نکته برای تولید محتوای ویدئویی (ویدئو مارکتینگ)

در سال‌های اخیر بحث ویدیو ها در بازار بازاریابی دیجیتال بسیار پیچیده شده‌اند و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای کسب‌وکار و معرفی هیجان انگیز محصولات به کار گرفته می‌شوند. وقتی بحث بازاریابی پیش می‌آید، فیلم‌ها دیگر آن سادگی را ندارند و باید به برخی از نکات برای تولید هدفمند در تولید ویدیوها توجه کرد تا بازده مناسب‌تری برای کسب‌وکارتان دریافت کنید.

نکاتی برای تولید فیلم‌های بازاریابی

تولید محتوای ویدئویی

 • یک داستان بگویید

داستان، فیلم‌ها را موثر می‌کند. طبق گفته صاحب نظران این حوزه باید در کسب‌وکارتان از قدرت احساسی فیلم‌ها بهره بگیرید تا بیشتر با نیازها و خواسته‌های مشتریان‌تان آشنا شوید.

 • مطمئن شوید که مقدمه لپ مطلب را می‌رساند!

آمار همیشه ترسناک بوده‌اند! اغلب کاربران پس از ۱۰ ثانیه تماشای ویدیو اگر آن‌چیزی که می‌خواهند را نبینند؛ ویدیو را قطع می‌کنند. پس باید مطمئن باشید که مقدمه‌ای مناسب برای نگه داشتن کاربران در ویدیو تدوین کرده‌اید. الهام بخش بودن، سرگرم کننده بودن و آموزنده بودن عناصر حیاتی یک ویدیو برای دیده شدن هستند.

 • عنوان را جنجالی در نظر بگیرید

عنوان ویدیو

جذب توجه مخاطب در اولین مرحله نیازمند یک عنوان جذاب می‌باشد. علاوه بر انتخاب یک عنوان جذاب باید از کلمات کلیدی مرتبط و مناسب نیز در عنوان استفاده شود تا در موتورهای جستجو دقیقا زمانی که ببیندگان برای تماشای ویدیو جستجو می‌کنند، نشان داده شود.

 • خودداری از مانور دادن مستقیم روی محصول

توصیه می‌کنیم به جای اینکه به صورت مستقیم به معرفی محصول و بررسی مزایای آن بپردازید، روی هدف کلی‌تان تمرکز کنید و بخشی از ویدیو را به معرفی محصول به صورت پنهان اختصاص دهید.

 • خسته کننده نباشید!

چه کسی یک ویدیو خسته کننده را تماشا می‌کند؟ بدون شک می‌توان گفت اگر می‌خواهید کمپین بازاریابی ویدئویی‌تان موفق باشد باید سراغ فیلم‌های هیجان انگیز بروید.

 • متناسب با گوشی های هوشمند پیش بروید

طبق گفته یوتیوب هر سال رشد کاربران و مشاهده کنندگان ویدیو در این وبسایت ۱۰۰ در ۱۰۰ افزایش می‌یابد. علاوه بر این طبق نظر سنجی های مختلف اغلب مردم ویدیوهای تجاری مربوط به شرکت‌ها را از طریق گوشی هوشمندشان مشاهده می‌کنند! پس شما باید سعی کنید در تدوین ویدیو بیشتر از هر چیزی روی همگام سازی با گوشی هوشمند تکیه کنید. (بالا بودن حجم ویدیو ممنوع !)

 • به موتورهای جستجو و سئو فکر کنید

بدون هیچ قیدوشرطی گوگل محتوای ویدیویی را دوست دارد. اما شما برای رقابت با دیگران و بیشتر دیده شدن باید اصول بهینه سازی را رعایت کنید! به همین منظور به هیچ وجه کپشن‌ها را بی ارزش نبینید و از آن‌ها برای گنجاندن کلمات کلیدی استفاده نمایید.

 • URL خود را در ویدیو قرار دهید

قرار دادن آدرس وب سایت در محتوای ویدیو یکی راه عالی برای جذب مخاطبان و دعوت آن‌ها به وب‌سایت شما محسوب می‌شود. از این طریق ترافیک قابل تاملی را به سمت وب سایت‌تان خواهید کشاند.

 • آموزش مخاطب

طبق اعلام موسس بازاریابی دیجیتال؛ یکی از قوی ترین راه های بازاریابی ویدیویی موثر، آموزش دادن بینندگان ویدیو است! اغلب فیلم‌هایی که محتوای مشاوره‌ای، آموزشی، راهنمایی و… دارند، بیشتر از ویدیوهای معمولی بازدید دریافت می‌کنند.

 • ترکیب ویدیو با موسیقی، نتیجه‌ای جذاب‌تر

بدون شک موسیقی یک ابزار قدرتمند در پس زمینه‌های ویدیویی است که موجب افزایش احساسات در حین تماشا می‌شود. سعی کنید از یک موسیقی مرتبط با موضوع ویدیو به صورت ظریف در پس زمینه ویدیوتان استفاده نمایید.

 • از محتوای ویدیویی تولید شده توسط مشتریان استفاده کنید.

قرار دادن مشتریان پشت دوربین برای بحث در مورد چگونگی استفاده و بهره‌وری از محصول، می‌تواند راهی قدرتمند برای جذب بینندگان باشد.

 • دعوت به عمل (call to action)

همانطور که همه پست‌های یک وبلاگ باید در پایان از مخاطب دعوت به انجام دادن کاری مانند عضویت در خبرنامه و یا… داشته باشند، یک محتوای ویدیویی نیز باید چنین چیزی را دارا باشد. از خودتان بپرسید وقتی آن ویدیو را نگاه می‌کنید، دوست دارید چه کاری را انجام دهید سپس همان کار را در انتهای ویدیو از کاربران بخواهید.

 • تماشاگران را با پشت صحنه آشنا کنید!

;کاربران دوست دارند که از نزدیک با یک برند تجاری آشنا شوند، بازاریابی ویدیویی میتواند فرصتی عالی برای مشتریان باشد تا با محیط کار شما بیشتر آشنا شوند.

 • فیلم‌های آموزشی

سعی کنید بخشی از چیزی را که قرار است بفروشید و یا بیاموزید، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهید. برای مثال اگر قرار است چیزی را آموزش دهید، یک بخش کوچک از آن را در چندین ویدیو برای کاربران ارسال کنید! از این طریق آن‌ها بیشتر و بیشتر جذب می‌شوند.

 • کوتاه بودن ویدیو

کاربران معمولا وقت زیادی برای تماشای یک ویدیو ناآشنا نمی‌گذارند و مرتبا در حال جستجو برای یافتن سایت و ویدیو جدید هستند. بنابراین شما باید در مدت زمان کوتا‌ه‌تر تمام محتوای مورد نظرتان را بگنجانید. به قول هل کلین راس هرچه کمتر بگویید؛ مردم بیشتر به خاطر میسپارند…

 • از صدای حرفه‌ای استفاده کنید

صدایی که با وضوح و کیفیت بالا شنیده می‌شود همیشه در یک ویدیو تبلیغاتی بهتر و موثرتر از یک صدای آماتور است! این قضیه برای گوینده‌ها نیز صادق است. به هر حال نیاز نیست برای استخدام گوینده هزینه زیادی بکنید، صرفا استفاده از استعداد یک کارمند که به خوبی صحبت می‌کند، می‌تواند کافی باشد.

 • از برنامه‌های Micro-Video استفاده کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که هر ویدیو باید داشته باشد، فرمت مناسب است! انتخاب اشتباه فرمت باعث می‌شود که در بسیاری از شبکه‌ها و یا سیستم عامل‌ها ویدیو شما قابل پخش شدن نباشد و در نتیجه، پاسخ مطلوبی دریافت نکنید. علاوه بر آن استفاده از نرم افزارهای نام برده که ویدیو ها را در قالب های ۱۰ ثانیه آماده می‌کنند، برای استفاده در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و توییتر مناسب است.

 • سوال مطرح کنید

همیشه برای ایجاد تعامل و گفت‌وگو با کاربران‌تان از طریق ویدیو تلاش کنید. از کاربران بخواهید تا پاسخ‌ها را از طریق بخش نظرات زیر ویدیو ارسال کنند.

 • کمالگرا نباشید

فیلم‌هایی که برای اهداف تجاری تدوین می‌شوند، فیلم‌های هالیوودی نیستند! پس قطعا کاربران نیز توقع تماشای ویدیوهای شگفت انگیز را ندارند. سعی کنید تلاش شما برای تدوین یک ویدیو حرفه‌ای در نهایت به ایجاد یک فیلم تخیلی تبدیل نشود.

 • کیفیت تولید را فراموش نکنید

اینکه یک ویدیو بازاریابی به صورت حرفه‌ای تولید شود، بسیار مهم است. به هر حال صدا، تصویر و حرکات نکات مهمی هستند که باید تمرکز زیادی روی آن‌ها داشته باشید.

 • تبلیغ ویدیو

شما می‌بایست حتی قبل از تولید و انتشار ویدیو از طریق شبکه‌های اجتماعی، وبسایت‌ها و رسانه‌های مختلف ویدیو خود و تاریخ انتشار آن را تبلیغ کنید تا نتیجه مطلوب‌تری دریافت نمایید.

 • چاشنی طنز

همه ویدیوهای بازاریابی و شرکتی نباید جدی باشند! طنز در برخی اوقات باعث افزایش علاقه کاربران نسبت به ویدیو می‌شود.

 • قرار دادن ویدیو در صفحات فرود

اگر قرار باشد استراتژیک عمل کنید و طبق آمار پیش برویم؛ باید بدانید که نرخ تبدیل ویدیوها به هدف در صفحات فرود ۸۰ درصد بیشتر است.

با پیش بینی های موتورهای جستجومختلف و.. تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۰ درصد از کل ترافیک وب مختص به ویدیوها خواهد بود و ۹۰ درصد از مشتریان برای خرید و یا استفاده از سیستم‌‌ها سراغ معرفی های ویدیویی خواهند رفت

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *