مشاوره دیجیتال مارکتینگ

در جلسه مشاوره چه خبره ؟

در جلسه مشاوره صفر تا صد کسب و کار شما از تمام زاوایا بررسی می‌شود تا تمام نواقص و مشکلات احتمالی کسب و کارتان پیدا شده و راهکار های مناسبی برای رفع آن‌ها ارائه می گردد.

ایده هایی ناب مختص کسب و کار شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که فقط یک متخصص مجرب می تواند آنها را کشف کند.

هر کسب و کاری یک سری مخاطب را هدف قرار می دهد.

به ظاهر شناسایی آنها کاری ساده است ولی در اصل شناسایی مخاطبین بالقوه با دید تبدیل آنها به مشتری کاری است که علاوه بر تخصص مارکتینگ، دیجیتال مارکتینگ و روانشناسی، نیاز به تخصص جامعه شناسی و Cognitive science نیز دارد .

اولین قدم در جلسه مشاوره، شناسایی مخاطبین شما است.

کافیست بدانید دلیل اینکه یک مخاطب یک کالا یا خدمتی را میخرد چیست!

در حقیقت اگر بدانیم مخاطبین ما از کدام کانالهای دیجیتال مارکتینگ به سمت ما خواهند آمد می توانیم استراتژی اولیه را برای حضور در آن کانالها تدوین کنیم.

نکته بسیار مهم در این بخش، این است که برای انتخاب کانال درست، علاوه بر شناخت صحیح کلیه کانالها، تجربه کافی و عملی نیز در آن کانالها باید داشته باشید.

خوشبختانه و با افتخار اعلام می کنیم پس از ۱۹ سال تجربه در حوزه #مارکتینگ و #دیجیتال_مارکتینگ تقریبا تجربه حضور در بسیاری از این کانالها را داریم.

ROI در مباحث کلان به معنی “نرخ بازگشت سرمایه” و در حوزه مارکتینگ به معنی میران هزینه ای که برای هر تبدیل (تبدیل بازدید کننده به مشتری) در وب سایت شما صورت می پذیرد است.

با محاسبه ROI و میزان سود هر فروش، می توان کانال صحیح بازاریابی دیجیتال را انتخاب نمود. (که در بخش زیری توضیحات تکمیلی را داده ایم.)

انتخاب کانال مناسب بازاریابی دیجیتال به صورت ۰ , ۱ نمی باشد و باید در کانالهای مختلف وزن دهی درستی بر اساس بودجه (ریالی، منابع انسانی، فضا و …) صورت پذیرد. (که این امر بسیار تخصصی و پیچیده می باشد.)

به عنوان مثال : در برخی پروژه ها پیشنهاد عدم فعالیت بر روی سئو را داده ایم و در برخی دیگر الزام حضور در توئیتر را داده ایم.

این پیشنهادات با دلیل منطقی برای مدیر کسب و کار مورد بررسی اعلام می گردد تا از هدر رفت بودجه بازاریابی دیجیتال جلوگیری گردد.

در پایان ارائه یک پیشنهاد خاص برای کسب و کار شما با در نظر گرفتن موارد بالا و بحث زمان و هزینه توسط مشاور صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس تجربه ای که داریم، پیشنهاد ما در حوزه کاری شما به قدری خاص خواهد بود که قطعا شگفت زده خواهید شد. (در تمای جلسات مشاوره ای که تا به امروز داشته ایم این اتفاق افتاده است.)

اسماعیل نورمحمدی

من اسماعیل نورمحمدی (بنیانگذار وبمسترسلام) مشاور شما هستم.

  • کارشناس مهندسی نرم افزار از دانشگاه مالک اشتر.
  • کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گراش مدیریت کسب و کار الکترونیک از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
  • کارشناس ارشد MBA (دوره آزاد در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران).

دیجیتال مارکتینگ ، استراتژیست محتوا ، مارکتینگ ، سئو ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، فروش ، فروش اینترنتی ، بازاریابی عصبی دیحیتال ، بازاریابی محتوا ، مدیریت استراتژی ، تحقیقات بازار ، مدیریت مالی ، کارشناس تحلیل بازارهای مالی (بورس و ارز دیجیتال) ، فعال حوزه استارتاپ ، مدرس حوزه های کسب و کار و خلاقیت ، نویسنده و …