آموزش نحوه مانیتور ایندکس بک لینک هایی که ساخته اید

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۵
(۵۹)

دنیایی را تصور کنید که شما در آن فقط می‌بایست بک لینک ها را بسازید در حالی که موتور های جستجو مابقی کارها را انجام می‌دهند.

پس از چند روز شاهد افزایش ترافیک و رتبه بالاتری در نتایج خواهید بود.

بعد از این ماجرا می‌توانید روی کاناپه استراحت کنید و همزمان یک نوشیدنی سرد بنوشید و یک کتاب بخوانید یا در اینترنت سراغ وب سایت های محبوب خود بروید.

هیچ چیز بهتر از رسیدن به اهداف سئویی که پیش رو دارید نمی‌تواند شما را موفق کند و احساس خوب را به شما منتقل نماید.

البته الان کاملا در یک رویای زیبا هستیم! بهتر است به زمان حال برگردیم و سعی کنیم چنین چیزی را در واقعیت رقم بزنیم.

واقعیت این است که لینک بیلدینگ به اندازه کافی برای موفقیت در سئو کافی نیست! همچنان قبل از اینکه بتوانید به موفقیت برسید، چیزهای دیگری وجود دارند که می‌بایست انجام دهید.

برای اولین بار شما می‌بایست مطمئن شوید که لینک های شما واقعا ایندکس شده باشند.

این مسئله را هم به یاد داشته باشید که صرفا بخاطر اینکه یک بک لینک ایجاد می‌شود، دلیل مناسبی برای این نیست که به طور خودکار توسط موتور های جستجو شناسایی شود.

خزنده ها هنوز هم نیاز دارند که محتوا را کشف کنند، لینک های آن را دنبال کنند و مطالب جدیدی را برای نتایج جستجو ارائه نمایند.

آیا لینک های شما برای خزنده ها به نمایش در آمده اند؟

این مسئله کمی سخت تر از آن است که به نظر می‌رسد…

ترفند های ایندکس کردن بک لینک ها

متاسفانه ترفند ایندکس کردن لینک ها این است که هیچ ترفندی وجود ندارد!!

هیچ راهی و باز هم تاکید می‌کنم که هیچ راهی برای تحمیل کردن ایندکس شدن وجود ندارد. شما فقط می‌توانید صبر کنید تا موتور های جستجو سراغ لینک های جدید شما بیایند و آن ها را ایندکس نمایند.

درست است، هر چه دامنه ارجاع بیشتر باشد، ایندکس شدن آسان تر و سریع تر است. البته چند استراتژی وجود دارد که می‌توانند فایند ایندکس شدن را سریع تر کنند. از لینک بیلدینگ گرفته تا ارسال دستی به گوگل.

اما باید تاکید کنم که هیچ چیز باعث نمی‌شود که لینک شما فورا ایندکس شود.

یک استراتژی مشکوک

استفاده از ابزارهایی که مربوط به ایندکس شدن لینک ها هستند (ایندکسر) ، یک استراتژی مشکوک و سوال برانگیز است! در درجه اول به این دلیل که گوگل از آن پشتیبانی نمی‌کند.

علاوه بر این گوگل از هر چیزی که غیر طبیعی به نظر برسد، به معنای واقعی کلمه متنفر است. (مخصوصا وقتی مربوط به عامل اصلی رتبه بندی بک لینک ها شود)

تنها راه امن و ایمن برای ایندکس شدن لینک های شما این است که خزنده های موتور جستجو سراغ آن‌ها بروند.

و البته حدودا ۱-۲ هفته طول میکشد که خزنده ها سراغ لینک های جدید بروند.

پس از آن، ترفندها برای ایجاد اطمینان درخصوص ایندکس شدن صفحات شما، بسیار ساده است: کافی است آن‌ها را پیدا کنید و پیگیری نمایید.

بک لینک ایندکسر را فراموش کنید؛ در اینجا می‌بایست به این توجه کنید که لینک هایتان را به درستی ایندکس نمایید

خوشبختانه، پیگیری وضعیت بک لینک های شما بخشی از آن چیزی است که ابزارهای مانیتورینگ به خوبی انجام می‌دهند. برای یک تجربه ۳۰ روزه رایگان می‌توانید از این ابزار استفاده نمایید.

تمام کاری که می‌بایست انجام دهید این است که دامنه خود را لینک کنید و یا URL خود را آپلود نمایید. سپس برگه “Backlinks” را باز کنید و ستون “status/Gl” را بررسی کنید.

در این قسمت لینک هایی که توسط گوگل ایندکس شده اند با نماد سبز رنگ G نمایش داده می‌شوند.

ایندکسر بک لینک

و اگر لینک مورد نظر شما ایندکس نشده باشد با نماد G نارنجی نمایش داده می‌شود. (البته زمانی که موس را روی آن می‌برید، آبی رنگ می‌شود)

ایندکس کردن بک لینک

افزودن لینک هایی که می‌خواهید بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک لینک جدید را ایجاد کنید و قصد پیگیری وضعیت آن را داشته باشید و آن را در فهرست لینک های خود پیدا نکنید.

خب باید بدانید که زمانی کمی برای افزوده شدن خودکار لینک ها به این ابزار مانیتورینگ نیاز است، اما اگر نمی‌توانید منتظر بمانید، می‌توانید با استفاده از چند گام دستی لینک ها را به صورت دستی به ابزار بیافزایید.

در زیر راه های کارآمد برای شما آورده شده است.

راه حل اول: افزودن لینک

گاهی اوقات تمام چیزی که شما می‌خواهید پیگیری کنید این است که یک لینک کله شق ایندکس شده باشد.

برای اضافه کردن لینک شخصی به حساب مانیتورینگ این ابزار می بایست به برگه “Backlink” بروید و روی گزینه “Add new Backlinks” کلیک کنید.

ایندکس کردن بک لینک ها

سپس با چند گزینه مانند گرفتن اطلاعات از گوگل آنالیتیکس و یا وارد کردن فایل CSV مواجه خواهید شد.

برای افزودن لینک منحصر بفرد می‌بایست به قسمت پایین صفحه بروید و بر روی “Add a Singel link” کلیک کنید.

در صفحه بعد، می‌توانید اطلاعات خاصی از لینک پشتیبان خود، مانند آدرس منبع و URL مقصد را وارد کنید. توجه کنید که یک ستاره به معنای یک فیلد ورودی خاص است.

در قسمت “link from” آدرس اینترنتی (URL)  دقیق صفحه که در آن بک لینک واقع شده است را وارد کنید. شما می‌بایست صرفا وارد آدرس ریشه دامنه در قسمت “Link to” شوید.

شما همچنین می‌توانید تگ ها را در صورتی که یک صفحه تحلیل لینک به هم ریخته داشته باشید، اضافه کنید. این کار صرفا برای اهداف فیلترینگ مفید است و هیچ گونه تاثیری در روند ایندکس لینک ها ندارد.

سایر اطلاعاتی که می‌توانند حضور داشته باشند عبارتند از متن لنگر لینک، برخی از یادداشت ها و تایخ انقضا مورد نظر برای ردیابی.

پس از کلیک بر روی “Submit” می‌بایست کمی صبر کنید تا اطلاعاتی که وارد کردید کاملا با لینک منطبق شوند. زمانی که انجام شد، لینک در صفحه تجزیه و تحلیل لینک ها همراه با اطلاعات دقیق و کارآمد ظاهر خواهد شد.

مرحله دوم: استفاده از بک لینک بوکمارکت

بک لینک بوکمارکت یکی از جالب ترین ویژگی های ابزاری مذکور است. به عبارت ساده تر از آن می‌توان به عنوان یک ابزار ساده و کاربردی برای ردیابی لینک ها استفاده کرد.

برای مشاهده دستورالعمل های چگونگی نصب بوکمارکت در مرورگر خود، روی دکمه “Add new backlinks” کلیک کنید. سپس به پایین صفحه بروید و بر روی “Bookmarklet” کلیک نمایید.

بک لینک بوکمارکت

گام بعدی این است که مطمئن شوید نوار ابزار بوکمارکت در مرورگر شما فعال است.

پس از فعال شدن می‌بایست روی دکمه سبز “Monitor Backlinks” کلیک کنید. پس از آن از این ابزار مانند سایر ابزار مشابه می‌توانید استفاده کنید.

توجه داشته باشید، زمانی که روی این بوکمارکت کلیک می‌کنید فقط قابلیت “Add a backlinks” باز می‌شود اما قابلیت های پنهان دیگری نیز وجود دارد. اگر قبل از کلیک روی بوکمارکت یک لینک را انتخاب کنید، به طور خودکار جزئیات آن به نمایش در می‌آید.

به عنوان مثال؛ بگذارید سراغ پیگیری لینک برویم:

اول، anchor text را با موس خود انتخاب کنید.

سپس دوباره روی نشانگر ابزار Monitor Backlinks کلیک کنید. خواهید دید که تمام جزئیات اطلاعات مورد نظر شما تکمیل شده است و همه چیز برای پیگیری مورد مهیا می‌باشد.

مرحله ۳: وارد کردن لینک از فایل

ابزار مانیتور بک لینک همچنین به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات بک لینک را مستقیم از منابع خارجی وارد کنید. اگر منابع خارجی به شما این امکان را می‌دهند که اطلاعات خود را در فایل های CSV صادر کنید، می‌توانید آن ها را از طریق دکمه “Import now” به ابزار مورد بحث وارد نمایید.

در نسخه فعلی ، ابزار از محتوای صادر شده از ابزارهایی مانند موز، گوگل وبسمتر تولز، Ahrefs، Majestic و… پشتیبانی می‌کند. کافی است از همان مسیری که گفتیم محتوا صادر شده را وارد این ابزار کنید تا همه چیز برای پیگیری مهیا شود.

برای این کار کافی است در باکس زیر روی دکمه “Choose File” کلیک کنید و محتوای صادراتی خود از منبع دیگر را به ابزار وارد نمایید.

گزینه های زیر به شما این امکان را می‌دهند که قوانین خاصی را برای وارد کردن فایلهای خود اجرا کنید. شما می‌توانید تعداد لینک ها را از یک دامنه محدود کنید، از تگ ها استفاده کنید و یا لینک های غیر فعال را فیلتر کنید.

پس از کلیک روی “Upload & Import” محتوا اطلاعاتی شما وارد ابزار شده و برای پیگیری لینک ها می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

چگونه با صبر از فرایند ایندکس شدن پشتیبانی کنید

تا کنون شما لینک هایی را که از نظر ایندکس شدن می‌خواهید پیگیری کنید به ابزار افزوده اید، حالا چی؟

افزودن لینک ها به ابزار مانیتور بک لینک می‌تواند به شما در پیگیری روند دقیق ایندکس شدن طبیعی کمک کند.

با وجود اینکه شما برای ایندکس شدن صبر می‌کنید، باز هم چندین روش وجود دارد که به افزایش سرعت ایندکس شدن لینک های شما کمک می‌کند.

اولویت بندی لینک های مهم شما

ابزار مانیتور بک لینک به شما کمک می‌کند که ارزش لینک های فردی را کاملا بررسی کنید. این در اولویت بندی و تقویت لینک ها کمک شایانی به شما می‌کند.

به عنوان مثال اگر در صورتی که یک بک لینک از یک دامنه با پیج رنک بالا دریافت کنید و آن بک لینک ایندکس شود، باید بدانید که ارزش آن به اندازه حداقل دو لینک عادی محسوب می‌شود. این نوع لینک ها، لینک هایی هستند که به جای محتوای خودتان به صفحه اشاره می‌کنند.

اگر دامنه ارجاع شما به اندازه کافی محبوب باشد، صرفا مسئله زمان برای ایندکس شدن لینک مطرح است و هیچ نگرانی دیگری در خصوص آن وجود ندارد.

اخطار های مربوط به لینک ها را بررسی کنید

اگر بک لینک مدت زمان زیادی پنهان باشد و یا رتبه نگیرد، احتمالا دلیل آن سیگنال های کیفیت پایین باشد.

ابزار مانیتور بک لینک این مسائل را با هشدارها برجسته می‌کند، که می‌توانید در ستون سمت چپ آن‌ها را مشاهده کنید.

اخطار های بک لینک ها

شما می‌بایست به شدت مراقب لینک های شکسته و یا صفحات پاک شده باشید.

ارجاع دادن به چنین صفحاتی ، مربوط به اشتباهات تایپی و کوچکی است که ممکن است توسط وبلاگرها و… پیش بیاید. در صورت بروز چنین مشکلی یک ایمیل یادآوری برای شما ارسال خواهد شد.

نظارت بر تغییرات وضعیت لینک

در نهایت فراموش نکنید که وضعیت ایندکس شدن لینک ها هرگز یک روند دائمی و مشخص نیست. صرفا برخی مسائل هستند که می‌توانند روی این فرایند تاثیر مثبت و یا منفی بگذارند.

با کمک ابزار مانیتور بک لینک می‌توانید همیشه فرایند ایندکس شدن لینک های خود را بررسی کنید و ببینید که چه فعالیت هایی چه تاثیری روی ایندکس شدن آن‌ها می‌گذارند. این ابزار به خوبی به شما پارت های مثبت و منفی را نشان می‌دهد.

شما علاوه بر این می‌توانید از داده‌هایی که این ابزار ارائه می‌کند برای تدوین استراتژی ساخت لینک خود در طول زمان استفاده کنید.

هر کاری که می‌کنید هیچوقت از تلاش دست برندارید تا در نهایت از موفقیت لذت ببرید.

سئو هیچوقت یک چیز ثابت نبوده است و هیچوقت یک چیز ثابت نخواهد بود، این مسئله یک چشم انداز کاملا متغیر است که نیاز به حضور ذهن شما دارد. شما باید برای انجام هرکاری که شاید تا دیروز انجام نمی‌دادید، هر زمانی آماده باشید.

دنبال کردن ایندکس شدن لینک ممکن است خسته کننده باشد. اما شما گاهی اوقات هیچ انتخاب دیگری ندارید .

از نکات بالا برای نظارت بر پیشرفت خود پیروی کنید و همیشه به یاد داشته باشید که در سئو صبر و شکیبایی حرف اول را میزند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات ۵۹

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

7 پاسخ

 1. سلام، آقای نورمحمدی، من یک وبلاگ ساختم و داخل اون بک لینک هایی که ساختم و لینک کردم، بعد اگر من اینو داخل وبمستر به عنوان یک پراپرتی ثبت کنم و ایندکس دستی کنم آدرسشو، آیا روش درستیه؟ ممنون

  1. وقت بخیر
   خیر کار درستی نیست. چون دارید به گوگل میگید اون لینک ها رو هم خودتون ساختید!
   لینک ها رو توی یک وبلاگ که زود ایندکس میشه بذارید.
   توی سایت medium.com بیشتر نتیجه گرفتیم ما

 2. با عرض سلام و خسته نباشید
  من در سایت بلاگفا یک وبلاگ ساختم و بخشی از مقاله خودم رو دوماه پیش در آن قرار دادم اما متاسفانه برای من بک لینکی حساب نشده با اینکه چندین بار اقدام به ساخت بک لینک کردم و لینک سایتم را قرار دادم

 3. سلام مهندس
  آقا از این ابزار میتوانیم اقدام کنیم تا بک لینک های سایتهای رقبا رو ببینیم که در چه سایت هایی لینک دستی ساختن؟
  در کل پیشنهادتون چیه اگر من بخوام بک لینک سایت های رقبا رو بدونه داشتن محدودیت از نظر زمانی یا تعداد ببینم؟ ترجیحا رایگان (;

  1. برای این کار می تونید از یک ابزار خوب ایرانی استفاده کنید.
   مرکز سئو ایران پنل ابزار سئو دارد که یکی از این ابزار، نمایش بک لینک های سایت خود و رقبا است به خوبی می توانید تغییر بک لینک های خودتون یا رقبا در آن ببینید و استفاده کنید.
   آدرس سایتش هست
   seosazi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *