یک وبسایت باید چند بک‌لینک داشته باشد؟!

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۴
(۶۷)

یکی از قدیمی‌ترین مباحث سئو، لینک‌بیلدینگ ( لینک‌سازی ) است.

 

مقدمه

حتما برای شما هم در مباحث سئو، لینک‌بیلدینگ یکی از چالش‌برانگیزترین موضوعات است که هر روز باید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ زیرا گاهی اوقات اشتباه در این زمینه‌، موجب به بارآمدن فاجعه‌هایی در وبسایت‌تان می‌شود.

ما در این مقاله به شما می‌آموزیم که با چه کیفیت و سرعتی اقدام به ساخت بک‌لینک کنید.

دقیقا چند لینک باید ساخته شود؟!

آیا شما هم مانند خیلی‌ها فکر می‌کنید که هرچه بک‌لینک بیشتری بسازید، نتیجه بهتری می‌گیرید؟! این یک تصور کاملا غلط است!

این اصلا مهم نیست که رقبای شما چند بک‌لینک دارند؛ مهم این است که شما نباید روی کمیت این موضوع تمرکز کنید. یک لینک از سایتی مانند CNN، با فرض اینکه از موضوعی مشابه با وبسایت شما دارد، ارزشی چندین برابر نسبت به ده‌ لینک از وبسایت‌های متفرقه دارد.

اساسا، تمرکز ما باید تا جای ممکن روی ایجاد لینک‌های باکیفیت و معتبر باشد. جالب این است که برخلاف تصور خیلی‌ها، این لینک های باکیفیت، باید به صفحات داخلی وبسایت اشاره کنند؛ نه صفحه اصلی یا ( Home Page )!!!

حالا چرا الزاما صفحات داخلی؟! چون براساس الگوریتم‌های گوگل، باید از یک قانون منطقی پیروی کنید! به نظر شما، یک لینک که در ارتباط با مقاله روانشناسی است، باید به صفحات داخلی سایت شما اشاره کند یا صفحه اصلی که در آن یک‌سری محصول قرار داده‌اید؟! یقینا صفحات داخلی!

نکته: شما با این روش نمی‌توانید سایت‌هایی که دارای ۱۰.۰۰۰ لینک هستند را شکست دهید؛ اما مطمئن باشید که لینک‌های قدرتمندی خواهید داشت که شما را در پیشی گرفتن از رقبا کمک می‌کند.

توصیه می کنیم این صفحه را نیز ببینید: خرید بک لینک

با چه سرعتی باید برای سایت‌مان لینک‌سازی کنیم؟!

با فرض اینکه لینک‌هایی که برای سایت‌تان می‌سازید، ارگانیک و طبیعی هستند، نباید نگران سرعت و شدت لینک سازی‌تان باشید. باید بدانید که راز بقای سایت‌تان در لینک‌سازی به روش‌های معقول است و نه افراطی!

گوگل الگوریتم‌هایی دارد که متوجه سرعت لینک‌سازی‌تان می‌شود و شما را تحت نظر می‌گیرد. پس نمی‌توان یک‌دفعه و بدون مقدمه، لینک‌های عادی و نامرتبط زیادی را وارد سایت کرد.

پس اگر یک سایت نوپا دارید یا سایت قدیمی‌تان لینک‌های ورودی کمی دارد، در نظر داشته باشید که در ۳۰ روز ابتدایی کارتان، باید ۵ الی ۱۰ بک‌لینک باکیفیت ایجاد کنید. مدل پیشنهادی ما به شرح زیر است:

ماه اول: ساختن ۵ الی ۱۰ لینک ورودی ( چه بهتر اگر به صفحه اصلی بروند! )

ماه دوم: ساختن ۱۰ الی ۱۵ لینک ورودی ( بین صفحه اصلی و صفحات داخلی آن را تقسیم کنید! )

ماه سوم: ساختن ۲۰ الی ۳۰ لینک ورودی ( بین صفحه اصلی و صفحات داخلی آن را تقسیم کنید! )

ماه چهارم: ۳۰ الی ۴۰ لینک ورودی بسازید و آن‌ها را به صفحات داخلی سایت‌تان هدایت کنید!

ماه پنجم: بیشتر از ۴۰ لینک ورودی بسازید و آن‌ها را به صفحات داخلی سایت‌تان هدایت کنید!

ماه ششم: تا جایی که بنیه دارید لینک‌های باکیفیت بسازید و به صفحات داخلی وبسایت‌تان هدایت کنید.

 

همانطور که می‌بینید، در ماه‌های ابتدایی، فقط روی لینک‌سازی و هدایت لینک‌ها به صفحه اصلی سایت متمرکز بودیم اما در ماه‌های بعدی به صفحات داخلی سایت اهمیت بیشتری دادیم.

به نظر شما چرا؟! زیرا ساختن تعداد زیادی لینک به صفحه اصلی سایت، اصلا امری طبیعی محسوب نمی‌شود!

متاسفانه در حال حاضر، سایت‌های کوچکی وجود دارند که که پس از یک هفته تولید محتوا، ۱۰۰۰ بک‌لینک بی‌کیفیت می‌خرند و از اشتباه خود بی‌اطلاع اند.

حال اگر شما یک وبسایت قدیمی دارید که بیشتر از ۱۰۰ لینک ورودی دارد، می‌توانید ماهانه بک‌لینک‌های زیادی برای سایت‌تان ایجاد کنید. در اینجا دلیل اینکه می‌گوییم ماهانه بک‌لینک‌های زیادی بزنید، این است که امکان ندارد ماهانه بیشتر از ۵۰تا بتوانید!

نه‌تنها افزایش میزان بک‌لینک‌ها کاری زمان‌بر است، بلکه ساختن بیش از ۵۰ بک‌لینک در ماه خیلی هم سخت است! ( البته به استثنای زمانی که بک‌لینک بخرید یا مقاله‌ای بنویسید که به سرعت دست به دست شود! )

 

اگر به سرعت لینک‌سازی کنیم چه می‌شود؟!

اگر با سرعت خیلی زیاد شروع به لینک‌سازی می‌کنید، اصلا جای نگرانی نیست و الگوریتم پنگوئن گوگل کاری به شما ندارد!!! در چه صورت؟!!! فقط در صورتی که  این لینک‌ها ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

  • کیفیت بالا
  • مرتبط
  • در anchor text خاصی استفاده نشده باشند!

 

تنها اتفاقی که ممکن است برای سایت‌تان رخ دهد، این است که در نتایج جستجو، مدتی ثابت باقی بماند یا حتی پایین تر برود؛ اما بعد از حدود سه ماه، می‌توانید شاهد صعود شدید آن باشید.

اگر یک صعود خوب و برجسته را در روند سایت‌تان نبینید، می‌تواند نشانه‌ی محتوای کم و بی‌کیفیت یا بک‌لینک‌های کم ارزش باشد.

حتی شما اگر بک‌لینک‌های باکیفیتی نیز بسازید، معمولا ۳ الی ۶ ماه زمان می‌برد تا شروع به نتیجه‌گیری کنید؛ پس اگر زمان زیادی را صرف ساختن بک‌لینک کرده‌اید، ناراحت و عصبانی نشوید و کارتان را ترک نکنید! زیرا باید ۲ الی ۳ ماه صبر کنید تا نتیجه کارتان را ببینید.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

همانطور که مطالعه کردید، لینک‌سازی و افزایش رتبه سایت، یک کار کاملا تخصصی است  که نیاز به صرف زمان و صبوری دارد و قطعا یک‌شبه به صفحه اول گوگل نمی‌رسید.

یادتان باشد که لینک‌های ورودی سایت‌تان را مطابق با برنامه‌های ۶ ماهه افزایش دهید و تا جایی که می‌توانید، از منابع معتبر و قدترمند به سوی سایت‌تان لینک هدایت کنید.

امیدواریم که از این مقاله استفاده‌ی کافی برده باشید.

 

راستی؛ سناریویی مشابه روشی که در این مقاله مطرح کردیم را در بسته های بک لینک وبمسترسلام برای شما انجام می دهیم که به شدت توصیه می کنیم آن را ببینید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۴ / ۵. تعداد امتیازات ۶۷

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

2 پاسخ

  1. مرسی
    سایتی که یک سال سفید سفید بدون هیچ گونه سئوی سیاه یا خاکستری و بک لینکی فعالیت کرده
    مستعد روزانه چند بک لینک هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *