آموزش تصویری ساخت بک لینک

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۹
(۱۱۹)

آموزش تصویری ساخت بک لینک و معرفی انواع بک لینک

بک لینک به زبان ساده یعنی وبسایت‌هایی که به وبسایت شما لینک می‌دهند. برای بیشتر موتورهای جستجو، بک لینک فاکتور برتر رتبه‌بندی است و باعث می‌شود تا با افزایش رتبه در کلمات کلیدی هدف، میزان دریافت ترافیک سایت بیشتر شود. از آنجا که این ترافیک مستقیماً با کیفیت بک لینک‌هایی که وبسایت شما دارد مرتبط است، هرچه وبسایت‌های معتبرتر به شما لینک دهند، رتبه و ترافیک بهتری دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید رتبه‌بندی گوگل خود را بهبود دهید، باید بدانید که گوگل هنگام کرالینگ، به طور خاص به دنبال بک لینک‌های وبسایت ها می‌گردد تا بفهمد صفحات آنها چگونه و از چه راه‌هایی به یکدیگر متصل می‌شوند. به طور حتم صدها فاکتور رتبه‌بندی وجود دارد، اما بک لینک‌ها مهمترین معیار برای سئو هستند. درست است که دریافت بک لینک‌های با کیفیت سخت است، اما نباید نگران باشید. راه‌های هوشمندانه‌ای برای ایجاد یا دریافت بک لینک وجود دارد که می‌توانید وبسایت‌های معتبر را به کسب‌وکار آنلاین خود پیوند دهید. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش تصویری ساخت بک لینک بپردازیم. اگر علاقه‌مند به این موضوع هستید تا انتها همراه ما باشید.

بک لینک چیست و چرا آموزش تصویری ساخت بک لینک  مهم است؟

بک لینک، لینکی است که از یک وبسایت دیگر به وبسایت شما می‌آید. لینک را می‌توان در یک متن، روی یک تصویر یا به عنوان یک دکمه قرار داد. تا زمانی‌که منبع یک وبسایت متفاوت باشد، همه این لینک‌ها به عنوان بک لینک محسوب می‌شوند. در سئو، بک لینک‌ها بسیار مهم هستند، زیرا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه‌بندی برای هر موتور جستجوی اصلی به شمار می‌آیند. قبل از اینکه به سراغ آموزش تصویری ساخت بک لینک برویم، می‌خواهیم شما را با دلایل اهمیت بک لینک‌ها آشنا کنیم.

چرا بک لینک‌ها مهم هستند؟

در حالی‌که تاکنون بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه‌بندی گوگل شناخته شده است، بک لینک‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین این ۲۰۰ فاکتور برای جستجوی گوگل به حساب می‌آیند. به این دلیل که لینک به وبسایت‌های دیگر چیزی بیش از یک لینک است. بک لینک یک رای اعتماد است، یک توصیه و راهی است که ناشران به خوانندگان خود می‌گویند: «اینجا منبعی است که من به آن اعتماد دارم. خودتان آن را بررسی کنید.»

به‌ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک یا استارت‌آپ‌ها، دریافت چنین تاییدی بسیار دشوار است. اما اگر می‌خواهید کارایی سئوی خود را افزایش دهید، باید مطمئن شوید که به‌طور مداوم، بک لینک‌های باکیفیت را بهتر و سریعتر از رقبایتان دریافت می‌کنید.

علاوه بر این، استراتژی ساخت بک لینک فقط امتیاز سئو و دیده شدن شما را در گوگل افزایش نمی‌دهد. بلکه می تواند رابطه بین دو وبسایت و نحوه عملکرد هر کدام را برای کمک به رشد دیگری نشان دهند. بک لینک‌ها به خوانندگان کمک می‌کنند تا باکیفیت‌ترین اطلاعات را که به سؤالات آنها پاسخ می‌دهد، دریافت کنند. در بخش بعدی آموزش تصویری ساخت بک لینک، با ویژگی‌های یک بک لینک باکیفیت آشنا می‌شوید.

 

ویژگی‌های بک لینک باکیفیت

در گذشته، روش‌هایی مانند فارم‌های لینک، PBNها و هرزنامه‌ نظرات، به سئوکاران کلاه سیاه اجازه می‌داد تا پروفایل‌های بک‌لینک وسیعی ایجاد کنند و رتبه‌بندی سایت را بهبود دهند. اما دیگر این تکنیک‌های لینک‌سازی کلاه سیاه به این سادگی کار نمی‌کنند، زیرا گوگل با آن‌ها آشنا شده است و داشتن تعداد زیاد بک لینک‌های غیرطبیعی، حتی ممکن است موجب جریمه شدن سایت شما از سوی گوگل شود. به عبارت دیگر، کیفیت به اندازه کمیت در مورد بک لینک‌ها اهمیت پیدا کرده است.

دریافت بک لینک با کیفیت بالا به احتمال زیاد چالش‌برانگیزترین بخش سئو است. شما لینک‌هایی می‌خواهید که ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • معتبر باشند: سایت دارای پروفایل بک لینک معتبر (رای اعتماد زیاد)، ترافیک زیادی ایجاد می‌کند و حتی در خود صفحات نتایج موتور جستجو رتبه خوبی دارد.
 • مرتبط باشند: صفحه ارجاع‌دهنده دارای موضوع مشابهی باشد. به عنوان مثال، اگر صفحه اصلی شرکت مهندسی شما یک بک لینک از یک پست وبلاگ در مورد اینکه “چگونه بیلیارد بازی کنیم” دریافت کند، این لینک به عنوان یک بک لینک مرتبط یا باکیفیت دیده نمی‌شود.
 • منحصربه‌فرد باشند: اگر یک سایت به شما ارجاع دهد، اما به رقبایتان اشاره‌ای نکند، یک مزیت مهم خواهید داشت. (یعنی اگر از یک دامنه با انکرتکست شما فقط یک لینک خروجی باشد، عالی است.)
 • طبیعی باشند: یعنی لینک، حمایت مالی نشود، انکر تکست، هرزنامه نباشد و صفحه ارجاع‌دهنده دارای تعداد طبیعی لینک روی آن باشد.

اگر نیاز به خرید بک لینک با استانداردهای بالا را دارید، توصیه میکنیم صفحه خرید بک لینک وبمسترسلام را ببینید.

آموزش تصویری ساخت بک لینک

شما ممکن است از نظر خود بهترین محتوا را ایجاد کرده باشید، اما این یک چشم‌انداز رقابتی است. در صورتی‌که گوگل هنگام رتبه‌بندی صفحات، فاکتورهای دیگری را نیز درنظر می‌گیرد. یکی از این فاکتورها، اعتبار ارائه‌دهنده محتواست. ممکن است فکر کنید که اعتبار یک مقوله ذهنی است، اما گوگل یک راه مهم برای اندازه‌گیری آن دارد و آن بک لینک است. در این بخش آموزش تصویری ساخت بک لینک را برای راه‌حل‌های مختلف خواهید دید.

۱- به فکر ساخت بک لینک در انجمن‌ها باشید

بک لینک‌های انجمن‌ها یکی از بهترین روش‌های لینک‌سازی هستند. اما بسیاری از سازنده‌های لینک سئو از آن استفاده نمی‌کنند، زیرا یکی از سخت‌ترین بک‌لینک‌هایی است که می‌توانید دریافت کنید. در این قسمت آموزش تصویری ساخت بک لینک در انجمن‌ها را به صورت گام به گام ارائه خواهیم کرد تا با برخی از رازها و ترفندهای آن آشنا شوید.

آموزش تصویری ساخت بک لینک در انجمن

گام اول: انجمن‌هایی را پیدا کنید که با کسبوکار شما مرتبط هستند. می‌توانید این کار را با استفاده از کلمات کلیدی و جستجوهای تخصصی گوگل انجام دهید. به عنوان مثال، اگر نیاز به یافتن یک انجمن در زمینه دوستیابی هستید، در گوگل عنوان “دوستیابی inurl:forum” را جستجو کنید. اتفاقی که خواهد افتاد این است که این کوئری برای سایت‌های مرتبط با دوستیابی که دارای “forum” در URL هستند، جستجو می‌شود و شما را به طور مستقیم به صفحه انجمن URL خاصی که از گوگل انتخاب کرده‌اید، می‌برد.

ساخت بک لینک

گام دوم: وبسایت‌ها را پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که این وبسایت‌ها، برای ایجاد پیوندهای انجمن مناسب هستند. توجه داشته باشید که ممکن است سایت‌های دیگری را نیز در این بین بیابید که شما را به سایر انجمن‌ها هدایت کنند. اهمیتی به آن‌ها ندهید.

آموزش ساخت بک لینک در فروم

گام سوم: قوانین انجمن را بخوانید. با خواندن قوانین انجمن‌ها، با محدودیت‌هایی که برای ارسال محتوا و لینک و … دارید، آشنا می‌شوید. حتی ممکن است به این نتیجه برسید که این انجمن برای شما مناسب نیست.

آموزش ساخت بک لینک

گام چهارم: در این بخش از آموزش تصویری ساخت بک لینک در انجمن‌ها به ثبت‌نام می‌رسیم. ثبت‌نام را با کلیک بر روی دکمه “ثبت‌نام” یا “Register” یا “Sign up” انجام دهید که معمولاً در بالای صفحه اصلی سمت راست یا در زیر هدر یا جای دیگری قرار دارد. به یاد داشته باشید، انجمن‌ها یکی از بهترین منابع ساخت بک لینک برای متخصصان سئو هستند و تابلوهای فروم عمداً دکمه “ثبت‌نام” را در مکان‌های مختلف قرار می‌دهند تا از ثبت‌نام هرزنامه جلوگیری کنند.

گام پنجم: ثبت‌نام خود را تایید کنید. با مراجعه به ایمیل خود، ثبت‌نام را تایید کنید. ایمیل تایید را در آدرسی که هنگام ثبت‌نام وارد کرده‌اید، دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات، ارسال ایمیل تایید به دلیل برخی عوامل مانند شلوغی سرور، تایید دستی و غیره به تاخیر می‌افتد.

گام ششم: منتظر مدیر انجمن باشید. حتی پس از تایید ایمیل، ممکن است در صف انتظار قرار بگیرید تا مدیر به صورت دستی، وضعیت عضویت شما را به “live” تغییر دهد. بسته به در دسترس بودن مدیر انجمن، ممکن است از ۵ دقیقه تا مدت زمان نامحدود طول بکشد.

گام هفتم: اولین پست خود را ارسال کنید. پس از خواندن قوانین، خواهید فهمید که اولین پست خود را چه زمانی و چگونه ارسال کنید. برای کنترل فعالیت ارسال هرزنامه، تابلوهای انجمن، سخت‌ترین قوانین را در اینترنت دارند و حتی دارای دو نوع تعدیل خودکار و دستی هستند. بنابراین پس از تجزیه و تحلیل تمام قوانین مربوط به انجمن، لینک‌ها، موضوع و غیره، پست خود را ارسال کنید.

گام هشتم: آخرین مرحله از آموزش تصویری ساخت بک لینک در انجمن‌ها، لینک‌سازی است. دو نوع لینک در انجمن‌ها وجود دارد: لینک‌های امضا و لینک‌های پست.

هنگامی‌که لینک‌های خود را در قسمت امضا وارد می‌کنید که معمولاً در منوی “کنترل پنل کاربر”  قابل مشاهده هستند، به آن لینک‌های امضا می‌گویند. آن‌ها در تمام پست‌هایی که ظاهر می‌شوند، ثابت و یکسان هستند و ارسال لینک‌ها از این طریق آسان‌تر است. اگر به امضاها دسترسی نداشته باشید، ممکن است هرگز نتوانید در تابلوی انجمن دیده شوید. برای یافتن محل امضا، ابتدا کنترل پنل را بررسی و زبانه امضا را بیابید. همچنین می‌توانید از طریق نوار جستجوی موجود در تابلوی انجمن با کلمه کلیدی “امضا” آن را جستجو کنید. سپس، تمام پست‌ها را بخوانید تا بدانید در صورت موجود بودن، کجا و چگونه باید از امضا استفاده کنید. البته ممکن است برخی از امضاها به تگ‌های html یا کدهای bb اجازه ندهند.

هنگامی که لینک‌ها را به صورت دستی در پست‌هایی که در موضوعات می‌نویسید ارسال می‌کنید، به آنها “پست لینک” می‌گویند. بیشتر انجمن‌ها دارای گزینه‌های قالب‌بندی هستند. بنابراین می‌توانید کلمه کلیدی را که می‌خواهید لینک را در آن قرار دهید انتخاب کنید. سپس روی گزینه ‘URL’ بزنید و آدرس اینترنتی را که قصد دارید به آن لینک دهید وارد کنید. همچنین می‌توانید آدرس‌های اینترنتی را به طور مستقیم در پست قرار دهید، اما همه این‌ها به قوانین و امکانات انجمنی که در آن پست می‌گذارید بستگی دارد.

منابع رایگان برای ساخت بک لینک فروم یا انجمنی:

 1. V7nForum
 2.  Joomla Forum
 3. CNET Forum
 4. Mysql Forum
 5. Digital point Forum
 6. Site Point Forum
 7.  Warrior forum
 8.  Deviantart
 9.  File Sharing Forum
 10.  Geek Village Forum
 11. MyGame Builder Forum
 12.  PhpBB Forum
 13. Web-hosting Forum
 14. FileZilla Forum
 15. Antionline
 16. XDA developers forum
 17. What is my IP
 18. Ubuntu forums
 19. Audacity forum
 20. Windows Forum
 21. SEOChat forum
 22. Business Advice Forum
 23. IDPF

۲- به فکر ایجاد لینک‌های داخلی باشید

در ابتدای مقاله آموزش تصویری ساخت بک لینک اشاره کردیم که بک لینک اصطلاحی است که برای ارتباط لینک‌های خارجی به سایت و صفحات شما بکار می‌رود. اما لینک‌های داخلی نیز با این اصطلاح مطابقت دارند. همه بک لینک‌ها به نحوه تعامل موتورهای جستجو با وبسایت شما کمک می‌کنند، زیرا به کرولرهای سایت که برای توسعه و بروزرسانی فهرست‌های موتورهای جستجو استفاده می‌شوند، کمک می‌کنند تا بفهمند محتوای شما چگونه با محتوای سایر وبسایت‌ها مرتبط است.

پیوندهای داخلی باعث ایجاد یک تجربه کاربری عالی می‌شوند، زیرا بازدیدکنندگان می‌توانند به‌راحتی در سایت شما پیمایش کنند و مقالات مرتبطی را پیدا کنند که با صفحه‌ای که قبلاً مشاهده کرده‌اند مطابقت دارد. این امر در سئو بسیار مهم است، زیرا به شما امکان می‌دهد بازدیدکنندگان را حفظ کنید و به‌جای اینکه آن‌ها برای یافتن موضوع مرتبط به سایت دیگری بروند، ابزاری را برایشان فراهم سازید تا آن را در سایت شما پیدا کنند.

یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که می‌توانید لینک داخلی انجام دهید این است که محتوای شما حاوی اصطلاحات فنی مرتبط با صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید باشد. شما می‌خواهید خوانندگان، نوشته‌هایتان را درک کنند، اما اضافه کردن توضیح اصطلاحات فنی در همان نوشته، می‌تواند باعث ایجاد یک محتوا با ساختاری نامرتب شود.

به همین دلیل است که باید صفحه دیگری ایجاد کنید تا به جزئیات آن اصطلاح بپردازد، زیرا به صنعت و بازار هدف شما مرتبط است. با تبدیل اصطلاحات فنی در صفحه خود به انکر تکست حاوی یک بک لینک داخلی به صفحه تعاریف، اطمینان حاصل می‌کنید که خوانندگان هر آنچه را که نیاز دارند، برایشان فراهم است.

مراقب باشید که صفحات خود را با لینک‌های داخلی بیش از حد پر نکنید. یک قانون سرانگشتی این است که بک لینک‌های هر صفحه را به کمتر از ۱۰۰ برسانید. در قسمت بعد آموزش تصویری ساخت بک لینک به بررسی لینک‌سازی از طریق لینک‌های شکسته می‌پردازیم.

۳- لینک‌های شکسته را پیدا کنید

در این روش باید به دنبال لینک‌هایی بگردید که خطای ۴۰۴ دارند. اگر با فضای اینترنت سروکار دارید، احتمالا چند بار با خطای ۴۰۴ مواجه شده‌اید. هنگامی‌که یک سایت به طور کامل حذف شود، بک لینک‌های موجود در سایت‌های دیگر، منجر به خطای ۴۰۴ می‌شوند. ما به آن‌ها “لینک های شکسته” می‌گوییم. لینک‌های شکسته اتفاق ناخوشایندی برای SEO در سایت میزبان آن‌ها هستند.

بک لینک شکسته

ما از شما انتظار نداریم که به امید یافتن لینک‌های شکسته روی تمام لینک‌ها کلیک کنید، تنها کافی است از یک افزونه مرورگر مانند Check My Links برای Chrome استفاده کنید. بدین ترتیب لینک‌های شکسته با رنگ قرمز برجسته می‌شوند و پیدا کردن آن‌ها به راحتی انجام می‌شود.

حرکت بعدی این است که به مدیر سایت مورد نظر یک ایمیل بفرستید و وجود لینک شکسته را به او اطلاع دهید. برای انجام این کار، ممکن است لازم باشد، انکر تکست استفاده شده توسط آن‌ها و همچنین URL صفحه حاوی پیوند شکسته را به ایمیل ارسالی اضافه کنید.

همچنین در ایمیلی دیگر و به شیوه‌ای دوستانه به آن‌ها اطلاع دهید که سایت شما دارای محتوای مرتبطی است که همان موضوع را پوشش می‌دهد. به آن‌ها یک لینک به صفحات خود بدهید تا جایگزین پیوند شکسته شود. در بیشتر موارد با این روش، یک بک لینک جدید برای خود به دست خواهید آورد.

۴- از پیوندهای خروجی خود برای ایجاد مشارکت استفاده کنید

در آموزش تصویری ساخت بک لینک، یک راه دیگر برای لینک‌سازی، مشاهده لینک‌های خروجی است. اگر به یک وبسایت معتبر لینک می‌دهید و ترافیک زیادی ارسال می‌کنید، می‌توانید از طریق آن‌ها برای وبسایت خود بک لینک بسازید.

با MonsterInsights، می‌توانید به راحتی لینک‌های خروجی برتر خود را مشاهده کنید. فقط کافی است افزونه آن را نصب کنید و به Insights » Reports » Publishers بروید و از قسمت Top Outbound Links گزارش لینک‌های خروجی خود را مشاهده کنید.

این گزارش، لینک‌های خارجی وبسایت شما را که بیشترین کلیک را دریافت می‌کنند نشان می‌دهد. پس از آن می‌توانید یک ایمیل به این وبسایت‌ها بفرستید و با آن‌ها رابطه برقرار کنید. به این وبسایت‌ها در مورد پست خود بگویید و اینکه چگونه محتوای آن‌ها را مفید دیدید و از آن به عنوان منبع استفاده کردید.

همچنین ذکر کنید که به دنبال یک فرصت شراکتی هستید و احتمالاً روی یک همکاری محتوایی مانند مطالعه موردی کار می‌کنید. اگر آن‌ها با ایده شما موافق باشند، می‌توانید بک لینک‌های جدید و عالی همراه با ترافیک و ارتباط با منبع دریافت کنید.

۵- منشن‌های بدون لینک را اصلاح کنید

اصلاح منشن‌های بدون لینک احتمالاً ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای ایجاد بک لینک‌های باکیفیت است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراقب افرادی باشید که از برند شما، در وبلاگ‌ها یا سایت‌های خبری نام می‌برند. می‌توانید این کار را با استفاده از ابزار ساده‌ای مانند Google Alerts انجام دهید. اگر می‌خواهید اطلاعات دیگر مانند تعداد اشتراک‌گذاری‌ها یا اعتبار دامنه وب‌سایتی که منشن از آنجا آمده است، داشته باشید، می‌توانید ابزارهایی مانند BuzzSumo، Ahrefs Content Explorer یا Mention را انتخاب کنید.

در بیشتر مواقع متوجه می‌شوید که نویسنده وقتی نام تجاری، محصول یا خدمات شما را ذکر کرده، لینکی به وبسایت شما نداده است. در این زمان است که بهتر است یک یادداشت برای آن‌ها بفرستید و از ایشان درخواست یک لینک مناسب کنید. همچنین این اقدام به ناشر اجازه می‌دهد تا تجربه بهتری را به خوانندگان خود منتقل کند و به آن‌ها اجازه دهد روی آن کلیک کنند و درباره برند ذکر شده بیشتر بیاموزند. در قسمت بعد آموزش تصویری ساخت بک لینک در مورد لینک‌های زمینه‌ای صحبت می‌کنیم.

۶- لینک‌های زمینه‌ای دریافت کنید

آیا متوجه شدید که چگونه برخی از مقاله‌ها دارای منابع اضافی هستند یا به صورت متنی یا در بخش “بیشتر بخوانید” توصیه‌ می‌شوند؟ در اینجا نمونه‌ای از بخش «بیشتر بخوانید» از SEJ آورده شده که آن را به یک بخش مرتبط لینک می‌دهد:

به این لینک‌های تعبیه شده در متن یک مقاله، پیوندهای زمینه‌ای می‌گویند. کلید بدست آوردن چنین لینک‌هایی، یافتن یک لینک مناسب برای دسترسی به آن است. می‌توانید آن‌ها را با تحقیق در مقاله‌های مرتبط با محتوایی که پروموت می‌کنید بیابید. به عنوان مثال، فرض کنید مطالعه جدیدی در مورد بازاریابی ایمیلی دارید. سعی کنید به دنبال مقالاتی باشید که در مورد روندهای بازاریابی صحبت می‌کنند و مقالات دیگری را توصیه می‌کنند. وقتی با نویسنده تماس می‌گیرید تا مطالعه خود را مطرح کنید، یادتان باشد که چرا محتوای شما ارزش برجسته شدن دارد.

۷- وبلاگ نویسی مهمان را امتحان کنید

وبلاگ‌نویسی مهمان موثرترین راه برای دستیابی به مخاطبان جدید است. با انتشار مقاله در سایر وبسایت‌های محبوب، محتوای خود را در معرض دید خوانندگان جدید قرار خواهید داد. گاهی اوقات، این اقدام فقط در مورد بک لینک نیست، بلکه در مورد افزایش شهرت آنلاین یا فالوورهای رسانه‌های اجتماعی شما است.

وبلاگ‌نویسی مهمان به شما کمک می‌کند تا روابط خود را تقویت کنید و مخاطبانتان را گسترش دهید. اگر در مورد وبلاگ‌نویسی مهمان شک دارید، در نظر بگیرید که حتی Google هم مشارکت‌کنندگان مهمان را در وبلاگ Google Analytics خود می‌پذیرد.

اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که به طور منظم پست‌های مهمان را منتشر می‌کنند. تلاش کنید در همان وبسایت‌هایی که در گذشته مشارکت داشته‌اند، پست بگذارید. هنگام انتشار یک مقاله مهمان، همیشه مطمئن شوید که به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود لینک داده‌اید. بدین ترتیب اگر شخصی از نوشته‌تان خوشش آمد، می‌تواند به راحتی شما را برای مقالات مشابه بعدی دنبال کند.

وب سایت های رایگان برای ساخت بک لینک guest post:

 1. Answerout.com | Submission Guidelines | Alexa: 23,484 | DA: 53
 2. SEO-Hacker.com | Submit | Alexa: 97363 | DA: 51
 3. Pole Position Marketing | Write for us | Alexa: 299,787 | DA: 48
 4. TechWyse | Write for us | Alexa: 88,114 | DA: 53
 5. MarketingTechNews | Write for us | Alexa: 80,599 | DA: 56
 6. Mangools Blog | Write for us | Alexa: 32,788 | DA: 39
 7. Linkody Blog | Write for us | Alexa: 81,452 | DA: 42
 8. RankWatch Blog | Write for us | Alexa: 3,433 | DA: 46
 9. Serpstat Blog | Submit? | Alexa: 15,778 | DA: 53
 10. Jeffbullas’s Blog | Writing Process | Alexa: 44,530 | DA: 72
 11. Search Engine Watch | Become a Contributor | Alexa: 30,881 | DA: 79
 12. Search Engine Land | Contribute | Alexa: 23,087 | DA: 90
 13. Search Engine Roundtable | Contact us | Alexa: 49,710 | DA: 77
 14. SEOBlog.com | Contribute | Alexa: 45,415 | DA: 42
 15. Mainstreethost.com | Contribute | Alexa: 102,770 | DA: 51
 16. ResultFirst | Write for us | Alexa: 157,034 | DA: 35
 17. Seomator | Write for us | Alexa: 83,923 | DA: 37
 18. skyje | Write for Us | Alexa: 410,263 | DA: 46
 19. EZ Rankings | Write for us | Alexa: 19,935 | DA: 41

۸- محتوای قدیمی را به روز کنید

اگر مقاله یا گزارش تحقیقی پیدا کردید که مدتی است به روز نشده است، بررسی کنید که آن بخش چند بک لینک دارد. اگر نشریات زیادی وجود داشته باشد که به آن محتوا ارجاع می‌دهند، پس یک گوهر واقعی یافتید. شما به سادگی می‌توانید به پیش بروید و یک نوشته بهتر و تازه‌تر، با داده‌های مرتبط‌تر ایجاد کنید.

پس از انتشار محتوا، با وبلاگ‌نویسان یا روزنامه‌نگارانی که به محتوای قدیمی پیوند داده‌اند تماس بگیرید و آن‌ها را از نسخه به‌روز شده محتوای خود مطلع کنید. اغلب اوقات، نتایج حاصل از توسعه محتوای قدیمی را در عرض چند روز یا چند هفته در قالب بک لینک یا اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی خواهید دید.

۹- یک راهنمای جامع منتشر کنید

راهنمای جامع محتوایی است که به عنوان بهترین و کامل‌ترین منبع در مورد یک موضوع خاص طراحی شده است، اطلاعات کافی را در برمی‌گیرد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن موضوع نیازی به رفتن به جای دیگری ندارید. دلیل اینکه راهنمای جامع، بک لینک‌های ورودی را جذب می‌کند این است که به وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران کمک می‌کند تا به مفهومی که منشن می‌کنند ارجاع دهند.

به عنوان مثال، اگر شخصی مقاله‌ای با عنوان “چگونه با سئو شروع کنیم” بنویسد، می‌تواند بدون اینکه توضیح دهد که سئو چیست، بر روی چند نکته و تاکتیک تمرکز کند. در حالی‌که به سادگی این امکان را دارد که به یک راهنمای جامع SEO لینک دهد تا اگر سوالی برای خوانندگان پیش آمد به آن راهنما مراجعه کنند. راهنمای جامع لازم نیست صریحاً به شما بگوید که یک راهنمای جامع است. بلکه باید از فایده یا ارزش درک شده خود فراتر رود.

۱۰ – رقبای خود را زیر نظر بگیرید

اگر در مورد دریافت ترافیک ارگانیک بیشتر جدی هستید، به‌روز ماندن با استراتژی‌های بازاریابی آنلاین رقبای اصلی خود الزامی است. شما باید رفتار رقبایتان را در رسانه‌های اجتماعی زیر نظر بگیرید و به دنبال تکنیک‌های لینک‌سازی یا کسب درآمد و همچنین روش‌های بازاریابی محتوا باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • در خبرنامه‌های ایمیلی رقبا مشترک شوید یا رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را دنبال کنید.
 • یکی دیگر از راه‌های هوشمندانه برای رسیدن به محتوای جدید رقبا، ایجاد هشدار گوگل برای کلمه کلیدی “site:yourcompetitor.com” است. برای مثال، اگر رقیب من TechCrunch است، می‌توانید با استفاده از کلمه کلیدی site:techcrunch.com یک هشدار گوگل تنظیم کنید.

بدانید که رقبای شما چه زمانی و چه بک لینک‌هایی می‌سازند یا دریافت می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین بک لینک‌های آن‌ها را تکرار کنید و بهتر بفهمید که از چه روش‌هایی برای تبلیغ وبسایت خود استفاده می‌کنند. اگر از طریق وبلاگ‌نویسی مهمان، لینک می‌گیرند، سعی کنید در همان وبسایت‌ها، نویسنده مهمان شوید. اگر بیشتر لینک‌های آن‌ها از بررسی‌های وبلاگ آمده است، با آن وبلاگ‌نویسان تماس بگیرید و برای آزمایش ابزار خود به آن‌ها پیشنهاد دهید.

 

یکی از ابزارهای کاربردی برای زیر نظر داشتن فعالیت رقبا Monitor Backlinks نام دارد. این ابزار به شما امکان می‌دهد، چهار رقیب مهم خود را همزمان زیر نظر داشته باشید. از آن زمان به بعد، یک گزارش هفتگی حاوی تمام لینک‌های جدیدی که آن‌ها بدست آورده‌اند، دریافت خواهید کرد. با استفاده از Monitor Backlinks، درک بهتری در مورد این لینک‌ها بدست می‌آورید و می‌توانید آن‌ها را بر اساس ارزش و سایر معیارهای سئو مرتب کنید.

با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توانید فرصت‌های جدید لینک‌سازی را تعیین کنید. با Monitor Backlinks، این امکان برای شما فراهم است که تمام بک لینک‌هایی را که وبسایت شما دریافت می‌کند، پیگیری کنید و هر بار که کمپین‌های لینک‌سازی‌تان موفق شد، بتوانید تمام بک لینک‌های جدیدی را که دریافت می‌کنید در داشبورد خود ببینید.

۱۱- بک لینک از طریق اینفوگرافیک را امتحان کنید

آخرین بخش از آموزش تصویری ساخت بک لینک، اینفوگرافیک است. اینفوگرافیک‌ها یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای جذب ترافیک به وبسایت و به دست آوردن بک لینک‌های ارزشمند به حساب می‌آیند. آن‌ها یک گزینه عالی هستند زیرا به راحتی درک می‌شوند و قابلیت اشتراک‌گذاری دارند. بیشتر افراد داده‌های بصری را دوست دارند، به همین دلیل است که تقاضا برای اینفوگرافیک به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. اگر دقت کرده باشید، نشریات آنلاین تاثیرگذار، اینفوگرافیک‌های متعددی را از سراسر اینترنت منتشر می‌کنند.

اینفوگرافیک‌های خود را با دقت طراحی کنید. هر کدام باید یک داستان منحصربه‌فرد و جالب برای مخاطبانتان داشته باشند. موضوعات پرطرفدار را دنبال کنید و ببینید مردم به دنبال چه چیزی هستند، سپس اینفوگرافیک خود را با استفاده از داده‌های آماری ایجاد کنید. برای شروع، تحقیق کنید و داده‌ها را برای محتوا جمع آوری کنید. سپس شخصی را بیابید که محتوای شما را به شکل بصری درآورد. پس از آماده شدن اینفوگرافیک، باید اشتراک‌گذاری آن را برای دیگران آسان کنید. برای انجام این کار، embed code خود را با استفاده از Siege Media generator بسازید.

هنگامی‌که همه چیز سر جای خود قرار گرفت و اینفوگرافیک در وب سایت شما درخشید، زمان توزیع آن فرا رسیده است. به افرادی که قبلاً به اینفوگرافیک‌های مشابه لینک داده‌اند یا آن‌ها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند، از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. در مورد اینفوگرافیک خود بازخورد بخواهید، اما هرگز به طور مستقیم، لینک درخواست نکنید. اگر از اینفوگرافیک شما خوششان بیاید، خودشان می‌دانند چه کار کنند.

۱۲- خرید بک لینک را امتحان کنید

اگر حوصله و وقت موارد بالا را ندارید، به شما توصیه می کنیم مقاله – بهترین سایتهای فروش بک لینک در ایران – را مطالعه کنید و پس از آن انتخاب کنید کدام سایت برای خرید بک لینک برایتان مناسب است.

کلام آخر

در این مقاله به آموزش تصویری ساخت بک لینک پرداختیم. ساخت بک لینک کار پیچیده‌ای نیست. روش‌هایی که این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، برای همه وبسایت‌ها قابل اجراست. اما ممکن است برخی از این روش‌ها برای وبسایت شما نسبت به بقیه کارایی بهتری داشته باشند. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که هر روش را آزمایش کنید و ببینید چه نتیجه‌ای برایتان دارند. پس از اینکه روش‌های موثرتر را یافتید، می‌توانید تلاش خود را برای ساخت لینک‌های بیشتر با تلاش کمتر افزایش دهید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۹

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *