درآمد از seo چقدر است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۹
(۶۱)

پاسخ کوتاه به پرسش پیش رو این است: بی نهایت

درآمد از seo

نگرش شما و تخصص شما در درآمد شما از هر شغلی تاثیر مستقیم دارد. تصور کنید شما نویسنده هستید، کتابی را بنویسید که هیچ کس نخواند یا هری پاتر بنویسید! (توجه کنید قطعا هری پاتر بهترین اثر ادبی نگارش شده نیست.)

در خصوص seo نیز به همین منوال است. می توانید بهترین متخصص seo در دنیا باشید اما رویکرد هری پاتری نداشته باشید و تخصص شما خریدار نداشته باشد.

در ادامه رویکردهای متخصصین seo را برایتان شرح خواهم داد:

رویکردهای درآمدی متخصصین SEO

  • رویکرد نخست: ارائه خدمات SEO

اگر به عنوان متخصص SEO تصمیم دارید در بازار ارائه خدمات حضور داشته باشید باید به شما تبریک بگوییم. مصرف روزانه ۱۰۰ میلی گرم آسنترا به خاطر استرس های فراوان و درآمد محدود (قابل Scale کردن نیست) اما نسبتا خوب منتظر شماست.

درآمد از seo

هم اکنون و در سال ۱۴۰۲ درآمد یک متخصص seo در تهران حداقل با داشتن ۳ پروژه فعال بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است. البته بستگی به تخصص، این عدد تا ۱۵۰ میلیون تومان در ماه قابل افزایش است.

در صورتی که تیم سازی کنید و به صورت حقوقی فعالیتتان را ادامه دهید، امکان افزایش این پروژه ها تا ۲۰ پروژه در ماه و با توجه به هزینه های بنگاه داری، درآمدی مابین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان در ماه را می توانید متصور باشید.

  • رویکرد دوم: فعالیت بین المللی و کسب درآمد دلاری

کلیه توضیحاتی که در رویکرد نخست مطرح کردیم به صورت بین المللی نیز ممکن است (البته که تحریم ها و محرومیت از اینترنت آزاد محدودیت های زیادی را بوجود می آورد). به عنوان مثال می توانید به صورت شخصی در سایتهایی مانند UPWORK پروژه بگیرید و در صورت تخصص کافی تا ساعتی ۱۵۰ دلار بابت کار کردن روی پروژه های بین المللی درآمد داشته باشید. در صورت فعالیت تیمی قطعا درآمد شما بیشتر و بیشتر خواهد شد اما این موضوع نیز سقف دارد و به توانمندی شما مربوط خواهد شد.

رویکرد های بالا به جز در حالت تیم سازی و فعالیت حقوقی صرفا کسب درآمد است و خلق ارزشی صورت نخواهد گرفت.

  • رویکرد سوم: فروش خدمات، سرویس ها و محصول در فضای آنلاین

تصور کنید شما متخصص seo هستید و توانمندی رساندن یک وب سایت به نتایج اول تا سوم حوزه کاری خودش در گوگل هستید. این موضوع با موارد بالا کاملا متفاوت است! در ادامه توضیحات کاملتری برایتان خواهم گفت پس با من همراه باشید:

وقتی یک کسب وکار آنلاین راه اندازی کنید (فارغ از خدماتی و یا فروش کالای فیزیکی یا هوافروشی)، علاوه بر درآمد ماهیانه شما صاحب یک ارزش می شوید که خودتان خلق کرده اید.

بیشتر استارتاپ هایی که ما در وبمسترسلام داریم، از این مدل استفاده می کنند… (اینجا ببینید)

طبق گزارش ۱۴۰۱ شرکت تپسی، سود خالص ۷۰ میلیارد تومانی را در صورت های مالی اش می توانید مشاهده کنید. آیا واقعا ۷۰ میلیارد تومان کل سود شرکت تپسی است؟ ارزش برند تپسی به نظر شما چقدر است؟ آیا می شود شرکت تپسی را با ۵۰۰ میلیارد تومان خرید؟

با پاسخ دادن به سوالات مثال بالا متوجه می شویم که خلق ارزش باید اولویت ما در کسب و کار باشد. (راستی، باید بگویم بیشتر متخصصین seo حداقل یک کسب و کار اینترنتی فروشگاهی یا رسانه ای دارند.)

این اعداد بسیار اغواگر هستند اما اشاره به عدم موفقیت بسیاری از کسبوکارها و سختی های خلق ارزش را نیز نباید فراموش کنیم.

نتیجه گیری

شاید دنبال آموزش seo برای علاقه شخصی یا کسب درآمد رفته اید. باید به شما بگویم مسیر درستی را انتخاب کرده اید چون هم چالش های جذابی را پیش رو دارید و هم جیبی پر از پول در انتظار شماست. اما برای استفاده از رویکرد سوم باید راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بلد باشید.

توصیه می کنم دوره آموزش راه اندازی آنلاین شاپ را ببینید و توضیحاتش را بخوانید. نقطه عطف زندگی شما احتمالا همینجاست (دقیقا مثل ما…)

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۶۱

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *