نحوه برطرف کردن مشکل ایندکس شدن URL ( URL will be index – URL will be indexed only if certain conditions are met)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۶
(۵۷)

رفع خطای URL will be indexed only if certain conditions are met

URL تنها در صورتی ایندکس خواهد شد که یک سری شرایط خاص داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم نحوه رفع مشکل ایندکس شدن URL (URL will be index – URL will be indexed only if certain conditions are met) را توضیح دهیم. توجه داشته باشید که این مشکل، چندان خاص و بزرگ نیست که بخواهید به خاطر آن نگران شوید. کافی است صبر داشته باشید و تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

رفع خطای URL will be indexed only if certain conditions are met

چه زمانی مشکل را می بینیم؟

زمانی با این مشکل روبرو می‌شوید که بخواهید برای ایندکس شدن یک صفحه از وب‌سایت خود در سرچ کنسول گوگل درخواست دهید.

زمانی که روی «URL will be indexed» کلیک می‌کنید، باید شرایط سرچ کنسول گوگل را مطالعه کنید. اگر از این شرایط، چیزی دستگیرتان نمی‌شود مشکلی نیست. کافی است کمی انگلیسی بلد باشید تا این مفاهیم را درک کنید. اگر انگلیسی بلد نیستید، مشکلی ندارد. در ادامه با کمک هم پیش خواهیم رفت تا مشکل را برطرف کنیم.

زمانی که URL وب‌سایت خودتان  را در گوگل جستجو می‌کنید، تنها چند پست از وب‌سایت خود را (۲ -۳ -۴- ۵ و غیره) در گوگل می‌بینید. راه حل این مسئله آن است که صبر کنید و به گوگل، زمان بدهید تا کار ایندکس را انجام دهد.

اگر وب‌سایت خود را ساخته‌اید و چهار تا پنج ماه دیگر تا تکمیل آن باقی مانده است، پس اصلاً جای نگرانی و استرسی نیست. اکنون باید مسئله ایندکس شدن URL را کنار بگذارید و روی تولید محتوا تمرکز کنید، آپدیت منظم را در دستور کار قرار دهید و پست‌ها را یکی پس از دیگری در سایت آپلود کنید. اگر این اقدامات را انجام دهید، مشکل ایندکس شدن URL به تدریج پس از ۴ تا ۵ ماه حل خواهد شد.

راه حل فوری ایندکس شدن

اگر تصور می‌کنید که باید مشکل ایندکس شدن URL را خیلی سریع و فوری حل کنید، چنین امکانی وجود دارد ولی باید ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود جذب کنید (۱۰۰۰ بازدیدکننده در روز). با این کار گوگل خیلی سریع وب‌سایت شما را کراول (Crawl) می‌کند و در نتیجه وب‌سایت شما فوراً ایندکس می‌شود. هر چه ترافیک سایتی بالاتر باشد، گوگل برای بررسی و کراول آن، اهمیت بالاتری قائل می‌شود. بنابراین اکنون که گوگل، وب‌سایت شما را ایندکس نمی‌کند، به این دلیل است که بازدیدکننده‌‌ای ندارد و در نتیجه زمان می‌برد تا نوبت به کراول آن توسط گوگل برسد. با ساخت بک لینک‌های باکیفیت و انتشار وب‌سایت در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توانید بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید.

قبلا برای ما هم چنین مشکلی پیش آمده بود. خیلی سرچ کردیم تا راه حلی پیدا کنیم ولی موفق نشدیم. اینجا بود که با تیم گوگل تماس گرفتیم ولی آن‌ها به ما گفتند که باید صبر کنیم و ایندکس شدن وب‌سایت به این زودی انجام نمی‌شود؛ چون ترافیک وب‌سایتمان خیلی پایین است.

اگر ترافیک وب‌سایت شما افزایش یابد، کراول کردن گوگل هم شروع می‌شود. هر چه ترافیک سایتی بیشتر باشد، معلوم می‌شود که محتوای جذاب‌تری دارد و گوگل هم آن را سریع‌تر کراول می‌کند و به سایر کاربران پیشنهاد می‌دهد.

این راهکار خیلی مهم است. کسانی که به تازگی وب‌سایت خود را راه اندازی کرده‌اند، باید تمرکز خود را بر تولید محتوا بگذارند. کسانی که تولید محتوا را متوقف کنند، به ضرر خودشان است و دیرتر به مرحله ایندکس شدن خواهند رسید.

توصیه می کنیم مقاله مرتبط را در وبلاگ آکادمی بالاترین بخوانید: راه حل قطعی ایندکس نشدن مطالب سایت

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۵۷

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *