کپی رایتر کیست؟ کپی رایتینگ چیست ؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۲.۸
(۴)

یکی یکی از شغل هایی که در بستر اینترنت و در بازاریابی دیجیتال بسیار به آن وابسته خواهیم بود شغل کپی رایت است. اما سوال پیش می آید که کپی رایتینگ چیست؟ اگر به فردی که هیچ اطلاعی از این حوزه ندارد کپی رایت را معرفی کنیم به احتمال زیاد احساس خواهد کرد که کپی رایتر کسی است که کار محافظت از حقوق معنوی یک محصول را بر عهده دارد. ولی واقعیت اینجاست کسی که با نام کپی رایتر او را می‌شناسیم فردی است که وظیفه نوشتن محتوای متنی جذاب برای ایمیل، وبسایت، بروشور، کاتالوگ و غیره را برعهده دارد. عملاً کپی رایتینگ یعنی نوشتن محتوایی جذاب و گیرا که بتواند بازدید کننده را با محتوای سایت درگیر نماید.
در مورد کپی رایتینگ گفته هایی در میان افراد مختلف وجود دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
١- کپی رایتینگ یکی از راه‌های در آمد زیاد و کار کردن در خانه است.
٢- کپی رایتینگ نیازی به سرمایه زیاد مالی ندارد.
٣- نیاز به آموزش رسمی وجود ندارد.
باید بگوییم که تمامی این موارد در مورد کپی رایتینگ و شخص کپی رایتر صحیح است. کپی رایتینگ یکی از کارهای فریلنس نویسندگی است که می‌تواند با درآمد بسیار بالا در محیط شخصی شما انجام گیرد. نکته جالب توجه در مورد کپی رایتینگ این است که همچنان فضای بسیار زیادی برای اشتغال به این حوزه از دیجیتال مارکتینگ وجود دارد.

 

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ پروسه نوشتن متون تبلیغاتی و مواردی مانند آن است. کپی رایتر ها وظیفه نوشتن متن هایی جذاب و گیرا برای استفاده در متون تبلیغاتی مانند بوشور، بیلبورد، وب سایت، ایمیل، تبلیغات، کاتالوگ و غیره را بر عهده دارند.
در نوشتن متن خبرها و همچنین مقالات معمولاً اصل بر اطلاع‌رسانی است ولی در نویسندگی کپی رایتینگ تفاوت این است که بایستی کپی رایتر نوع متنی را تهیه کند که خواننده را ترغیب به انجام کاری نماید. این کار می تواند خرید، ثبت نام و یا مشارکت در محصولات سرویس و یا امور شرکت باشد.

 

چه صلاحیت هایی برای کپی رایتر الزامی است؟

اگر منظور از صلاحیت قابلیت های شخصی و ذاتی است بایستی بگویم که به هیچ کدام از آنها نیازی نداریم. چه بسیار افرادی که بدون تکمیل تحصیلات دانشگاهی و حتی بدون داشتن دیپلم دبیرستانی اقدام به تبدیل شدن به یک کپی رایتر موفق کردند. همچنین بسیاری از افراد در سنین کمتر از ۱۸ سال و در محیط خانه خود کپی رایتینگ را انجام می دهند.
تنها چیزهایی که برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر موفق نیاز دارید، یک دستگاه کامپیوتر و یک اتصال اینترنت است. بقیه چیزها را میتوانید آموزش ببینید. اگر بتوانید یک نامه برای دوستتان بنویسید می‌توان گفت که صلاحیت تبدیل شدن به یک کپی رایتر را دارید.

 

آیا میتوان با کپی رایتینگ درآمدهای چند میلیونی داشت؟

کپی رایتر
Man sitting on the floor and working on laptop with financial documents next to him, view from the top

پاسخ به این سوال بسیار راحت است با کپی رایتینگ می توان درآمدهای چند میلیونی داشت اما همه چیز بستگی به این دارد که شما چقدر زمان برای انجام کار خواهید گذاشت و چقدر سعی و تلاش برای پیشرفت خود خواهید کرد.
درفعالیت کپی رایتینگ زمان برای شما بسیار انعطاف پذیر است. می توانید فول تایم به فعالیت کاری خود ادامه دهید و یا پاره وقت کار خود را پیگیری نمایید. برخی از افرادی که در حوزه کپی رایتینگ فعالیت میکنند تمام وقت خود را صرف انجام و پیشرفته پروژه های کاری خود تلاش می نماید، و برخی دیگر از افراد این کار را به عنوان یک شغل دوم و یا کار پاره وقت پذیرفته و درآمد بسیار کمتری از آن خواهند داشت.
نکته جالب توجه در مورد کار کپی رایتینگ به صورت فریلنس این است که شما می توانید درآمد های مختلفی را برای خود به عنوان هدف انتخاب کرده که با توجه به میزان آن کاری که انجام خواهید داد و همچنین مدت زمانی که برای کار اختصاص می‌دهید می‌تواند متفاوت باشد.

 

چگونه میتوان آموزش های لازم برای کپی رایتینگ را فرا گرفت؟

علیرغم اینکه برای انجام فعالیت کپی رایت این نیاز به هیچگونه صلاحیت و مهارت از پیش تعیین شده ای ندارید، بایستی یکسری مهارت‌ها را به صورت خود آموز و یا توسط افراد خبره فراگیرید. برای این کار می توانید از دوره‌های اینترنتی مجازی و یا دوره‌های حضوری استفاده نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۲.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۴

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *