دوره آموزش سئو در آکادمی بالاترین

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۵
(۱۳۱)

دوره آموزش سئو با استاد نورمحمدی در آکادمی بالاترین (شروع دوره: فروردین ۱۴۰۱)

دوره آموزش سئو

از بین کسانی که این روزها به دنبال دوره آموزش سئو هستند عده ای به سئو به چشم مهارتی پر سود نگاه می کنند و عده ای هنوز شک دارند و نمی دانند اهمیت سئو در کجاست؟ بگذارید با بیان بسیار ساده این موضوع را برایتان روشن کنم: دیگر این روزها کسی به اینترنت به چشم محلی برای سرگرمی نگاه نمی کند. اکثر مردم به اهمیت استفاده از فضای اینترنت برای توسعه کسب و کارشان  پی برده اند.چه صاحب یک کسب و کار خانگی نوپا باشید چه صاحب یک هلدینگ با صدها پرسنل، فرق چندانی ندارد. به هر حال بخش مهمی از فرآیند بازاریابی برای کسب و کارتان در بستر اینترنت رخ می دهد. اما چیزی که بسیار مهم است و کسب و کارها را از هم متمایز می کند سهمشان از این فضاست. هر چند در ابتدا به نظر می آید  تمام مشاغل در فضای اینترنت شانس یکسانی برای رقابت دارند ولی موضوع به همین سادگی ها نیست. رقابت اصلی بر سر شاه نشین این فضاست. منظور از شاه نشین اینترنت چیست؟

جستجوی کلمات کلیدی

این روزها موتورهای جستجوگر مثل گوگل نقش راهنما برای یک مجتمع تجاری را ایفا می کنند. هر کس آدرس دقیقی از چیزی که می خواهد نداشته باشد اول سری به فرد راهنما می زند و با ادبیات خود شروع به پرسش می کند. در این صورت راهنمای مجتمع تجاری چه می کند؟ به مشتری ای که به دنبال شال و کلاه می گردد ادرس یکی از مغازه های فروش لباس را که خود می شناسد و می داند شال و کلاه می فروشد می دهد و به همین منوال مشتری ها را به سمت مغازه ها هدایت می کند…ولی این پاسخ ها بر مبنای اطلاعاتی است که خود صاحبین مغازه ها به فرد راهنما داده اند.هر چقدر این اطلاعات غنی تر باشد شانس هدایت مشتری برای آن مغازه از طرف فرد راهنما بالاتر می رود. ما در فضای دیجیتال مارکتینگ فرد راهنما را موتور جستجوگر در نظر می گیریم، مغازه یا واحد تجاری را وبسایت ، و اطلاعاتی که آن واحد تجاری در اختیار فرد راهنما قرار می دهد را محتوا و مشتری ها را ترافیک وبسایت. پس همانطور که هدایت مشتری به سمت مغازه توسط فرد راهنما با کمک اطلاعاتی که مغازه دار به راهنما داده صورت می گیرد، هدایت ترافیک به سمت وبسایت توسط موتور جستجوگر با کمک محتوایی که وبسایت تولید کرده انجام می شود.پس این اطلاعات باید غنی و سازماندهی شده باشد( این دقیقا همان مفهوم سئو است یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)…اما چگونه؟ در دوره آموزش سئو در چند قدم این مهارت را میاموزید که به اختصار در ادامه در موردشان توضیح می دهم:

 

  • تحقیق کلمات کلیدی: دوباره نگاهی به مثال بالا بیندازید. شما به عنوان صاحب یک وبسایت در مثال بالا یکی از مغازه دارها هستید که به دنبال جذب مشتری به کمک فرد راهنماست. پس قرار است حدس بزنید مشتری چه سوالی از راهنما پرسیده و کاتالوگی بر مبنای آن سوالها به راهنما تحویل دهید.مثلا اگر کفش می فروشید اطلاعات جامعی از انواع کفشهای موجود در مغازه تان به فرد راهنما بدهید که اگر مشتری به دنبال نیم بوت یا صندل یا کفش مجلسی گشت به هر حال به سمت مغازه شما هدایت شود. در مورد تحقیق کلمات کلیدی در وبسایت هم همینگونه است که بهتر است خودتان را جای مخاطب قرار بدهید و ببینید مثلا اگر یک جفت کفش طبی نیاز داشتید با چه عباراتی به دنبال آن کفش طبی می گشتید؟ خلاق باشید و عبارات مختلف و طولانی بسازید البته نحوه ساخت کلمات کلیدی چیزیست که باید در موردش در یک دوره آموزش سئو به طور کامل آموزش ببینید
  • محتوا: اگر بخواهیم بدانیم گوگل عیار یک سایت را چطور می سنجد از نظر من پاسخ همان محتوای غنی و سازماندهی شده است. در واقع هر چند در سئو محتوا همه چیزنیست ولی قطعا بدون محتوای خوب همه چیز هیچ است…ما در دوره آموزش سئو به شما تولید محتوا را یاد میدهیم.
  • سئو تکنیکال: برای سئو شما باید مسائل فنی را هم رعایت کنید مثلا اینکه نباید سرعت لود شدن سایتتان پایین باشد و اگرنه مخاطب بعد ازاندکی سایتتان را ترک خواهد کرد و ده ها مورد دیگر که هر یک بسیار مهم هستند.
  • سئو off-page شما باید یاد بگیرید که بخش مهمی از سئوی سایت خارج از وبسایت رخ می دهد مثلا گرفتن بک لینک و…
  • کار با ابزارهای مختلف گوگل: این یکی از مهمترین نکاتی است که یک سئوکار حرفه ای باید بلد باشد. کار کردن با ابزارها بسیار مهم است ولی قرار نیست لیست این ابزارها بسیار طولانی شود.

و…

پکیج آموزش سئو

سخن آخر اینکه اگر بخواهیم تمام سرفصل هایی که برای یادگیری سئو نیاز دارید را شرح بدهیم لیست طولانی ای خواهد شد ولی اصلا نگران نباشید در دوره آموزش سئو آکادمی بالاترین ما تمام سرفصل ها را در حدود ۴۰ ساعت طوری طبقه بندی کرده ایم که تمام مفاهیم مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای(برای تمام سطوح) در آن گنجانده شود و از طرفی کاملا به دور از حاشیه و نکات بی کاربرد باشد و به صورت مادام العمر آپدیت شود.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۳۱

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *