پروژه سئو، برون سپاری یا انجام در شرکت

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۷
(۲۹)

تیم ها و سازمان های مختلف برای موفقیت نیاز دارند که توجه جدی و کافی به مقوله سئو داشته باشند. شرکت های کوچک، استارتاپ ها و شرکت ها که در فضای اینترنتی اقدام به فعالیت کسب و کاری می نمایند نیاز جدی به سئو خواهند داشت. حتی اگر تیم کسب و کاری شما بر بازاریابی به طور جدی متمرکز شده است بایستی بدانید که سئو و شناسایی الگوریتم های موتورهای جستجو کاری بسیار پیچیده و تخصصی است. الگوریتم های موتورهای جستجو به طور دائم در حال تغییر هستند و شناسایی مدل های آن نیاز به توانمندی و تخصص در این حوزه دارد تا بتوانید در آن موفق شده و به رتبه‌های بالای نتایج موتورهای جستجو دست پیدا کنید. با توجه به نیازهای تخصصی فعالیت های پروژه سئو این سوال پیش می آید که بایستی فعالیت‌های مربوط به سئو را به صورت داخلی انجام داد و یا بهتر است آنها را برون سپاری کرد؟

 

نیازهای سئو شما چیست؟

اگر از اکثر افراد در مورد سئو بپرسید به احتمال زیاد به شما خواهند گفت که سئو وسیله‌ای است برای انتقال صفحات سایت شما به رتبه‌های بالای موتور های جستجو! اگرچه این رویکرد نیز در مورد سئو صحیح است ولی بهتر است با هم اندکی تخصصی تر به موضوع پروژه سئو بنگریم، تا بتوانیم مشخص کنیم که برای انجام امور سئوی سایت تان نیاز خواهید داشت نیروی متخصص برای شرکت خود استخدام کنید و یا این فعالیت ها را به یک تیم متخصص برون سپاری کنید .

 

 متخصصان فنی سئو چه کسانی هستند؟

پروژه سئو

اولین مرحله در سئو را می توان سئو on-page و یا سئوی داخلی سایت دانست. دقت کنید فرقی ندارد پروژه سئوی شما به صورت داخلی توسط متخصصان و کارمندان خودتان انجام شود و یا آن را برون‌سپاری کرده باشید، مهم است که مفاهیم مرتبط با محتوا مانند طراحی صفحات، بهینه سازی کلمه های کلیدی، و طراحی تجربه کاربری بخوبی مفاهیم بک اند سئو مانند تگ alt، متادیتا و کد های دیگری مانند هدر رعایت شوند.
این مفاهیم به صورت یکجا و با هم مفهومی پیچیده را تشکیل می دهند؛ چرا که بایستی در مورد محتوا اطلاعاتی را به موتورهای جستجو ارائه نمایند. دقت داشته باشید که در سئوی داخلی محتوا در صورتی که یکی از این پارامترها را رعایت نکنید احتمال سقوط رتبه صفحه شما در نتایج موتورهای جستجو به شدت افزایش می یابد. علاوه بر این ها بایستی بدانید که وقتی یک صفحه بدون ترافیک و یا با ترافیک پایین موضوع پروژه سئو شما قرار می‌گیرد برخی از این مفاهیم اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

 

 تجربه جامع در خصوص سئو

تیم سئوی شما همچنین بایستی بنا به تجربه های کافی بداند که کدام موارد در سئو کارآ بوده و کدام یک از آنها دارای اهمیت نیستند. این مسئله وقتی با سئو خارجی یا همان سئو off-page روبرو باشید بسیار متفاوت است چرا که پارامترها و عوامل خارجی بسیار زیادی نیز در آن دخیل خواهند شد. عواملی مانند شهرت برند شما و همچنین بک لینک هایی که به صفحه مورد نظر ارجاع داده شده اند می‌توانند بر روی رتبه یک صفحه مورد نظر در کلمات کلیدی تاثیر گذار باشند.
همچنین تیم سئوی شما بایستی به بهینه‌سازی نرخ تبدیل (Conversion Rate Optimization) نیز مسلط باشند. هر کسب و کاری اهدافی برای خود از پیش تعیین شده دارد و صرفاً دستیابی به ترافیک زیاد نمی تواند هدف کسب و کارهای مختلف باشد. بایستی مطمئن شوید که ترافیک هدایت شده به سایت شما ترافیک مرتبطی بوده و می‌تواند نرخ تبدیل بالاتری را برای شما ایجاد نماید. این مسئله شامل شناسایی مشتریان بالقوه از طریق تحقیقات بازار است.

 

 هوش اکتسابی، حلقه گم شده سئوکاران

اگر تجربه استخدام نیروی انسانی را داشته باشید میدانید که علاوه بر تجربه ها و مهارت های سازمانی اطلاع از فرهنگ سازمانی نیز برای نیروی کار شما دارای اهمیت است. با استخدام یک تیم تخصصی می‌توانید فرهنگ سازمانی خود را همراه با مهارت ها و توانایی های لازم در این تیم پرورش دهید. نکته حائز اهمیت در این مسئله مدت زمانی است که این نیروها برای آموزش و جامعه پذیری در فرهنگ سازمانی نیاز خواهند داشت.
در برون سپاری پروژه سئو مسئله کمی متفاوت است شما با امضای یک قرارداد با تیم تخصصی سئو برای برون‌سپاری به سرعت می توانید فعالیت خود را آغاز کنید و به احتمال زیاد زودتر از حالت اول به نتیجه مطلوب برسید .
برای بررسی و مقایسه برون‌سپاری سئو و یا انجام پروژه سئو توسط تیم تخصصی شرکت خودتان بایستی به چند سوال پاسخ دهید. اولین این سوال ها این است که شما چه مدت زمانی برای آماده‌سازی تیم زمان دارید؟ در صورتی که زمان شما بسیار اندک و فشرده است بهتر است از پروژه‌ سئو به صورت برون‌سپاری استفاده کنید. اما ممکن است شناخت ارزش های سازمانی توسط نیروی سئوی شما برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و حاضر باشید برای پرورش نیروی سئو آشنا به فرهنگ سازمانی تان زمان و هزینه بیشتری را صرف کنید.

 

هزینه های سئو

هزینه سئو

جنبه دیگری که در پروژه های سئو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است هزینه هایی است که قرار است برای انجام پروژه سئو خود انجام دهید. داشتن یک تیم سئو حرفه‌ای شاید دارای مزایایی باشد، ولی دقت داشته باشید که داشتن افراد متخصص به صورت تمام وقت و یا حتی پاره وقت بیشتر از برون سپاری پروژه در آن زمینه هزینه خواهند داشت. در استخدام افراد اولین گزینه مطرح شده این است که آیا این افراد به صورت تمام وقت کار برای انجام خواهند داشت یا نه و مسئله دیگر این است که علاوه بر مبلغ دستمزد و حقوق توافق شده بایستی درصد های دیگری مانند مالیات، بیمه و پاداش نیز به آنها پرداخت نمایید.این مبالغ پرداختی می تواند هزینه های شما را نسبت به برون سپاری پروژه سئو به طور قابل توجهی افزایش دهد.
البته توجه به این نکته نیز الزامی است که برخی از تیم‌هایی که پروژه‌ سئو را به صورت برون سپاری انجام می دهند نیز تیم های گران قیمتی هستند و هزینه های بسیار زیادی را به شما و شرکتتان تحمیل می‌کنند. در برون سپاری پروژه ها می توانید بررسی هزینه ها را به صورت دقیق انجام دهید و در قرار داد تمامی آنها را ذکر کنید.

 

چابکی در انجام امور سئو

به طور معمول شرکت‌هایی که به صورت تخصصی بر روی کارهایی مانند سئو کار می‌کنند و پروژه‌هایی را از شرکت‌های دیگر برای انجام دریافت می‌کنند تیم‌های بزرگ تری دارند. بنابراین در صورت ترک یکی از افراد تیم، پروژه با مشکل مواجه نخواهد شد. این در حالی است که در شرکت های کوچک اگر شما یک متخصص سئو داشته باشید و این شخص شرکت شما را ترک کند به احتمال زیاد پروژه سئو شما برای مدت زمان هر چند کوتاه با مشکل مواجه خواهد شد.
همچنین با توجه به میزان بودجه ای که شما برای انجام پروژه سئو خود به صورت برون سپاری در نظر گرفته اید شرکت‌های متخصص سئو می‌توانند شرایط و تعداد افراد فعال در پروژه شما را تغییر دهند تا شرایط با بودجه ، مدت زمان مورد نظر و مسایل دیگر مطابقت پیدا کند . .

 

کلام آخر

این که برای انجام پروژه سئو شما کار به صورت تخصصی و داخل شرکت و یا برون سپاری می تواند مناسب تر باشد را فقط خود شما با توجه به شرایط میزان بودجه مدت زمان مورد انتظار و حجم پروژه می توانید تعیین کنید. با توجه به مواردی که در بالا بررسی شد می توانید از شرکت های برون سپاری پروژه سئو استفاده نمایید و تمامی مسائل را با یک قرارداد به آنها محول نماید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات ۲۹

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *