آموزش گرفتن بک لینک از سایت Tumblr برای سئو (بسیار قوی)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

۴.۳
(۷۰)

راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی تامبلر برای سئو (گرفتن بک لینک از سایت Tumblr )

ایده نگارش این مقاله ، زمانی برای من بوجود آمد که از طریق تورنت به دنبال پکیج های آموزش لینک بیلدینگ به زبان انگلیسی بودم.

در میان ویدیو های زیادی که دیدم ، به یک ویدیو ۲ گیگابایتی رسیدم که قیمتی حدود ۱۷۰ دلار داشت و یک سئو کار پاکستانی (رضا شیرازی شون) در آن با لهجه بسیار بد انگلیسی ، پروژه ای را با استفاده از بک لینک هایی که در سایت tumblr می گرفت به نتایج بسیار خوبی رساند .

بک لینک تامبلر

پس از تست این موضوع برای چند وب سایت روی کلمات کلیدی با سختی متوسط و گرفتن نتیجه های بسیار خوب ، بر آن شدیم تا مقاله ای در خصوص گرفتن بک لینک از سایت بسیار با ارزش tumblr بنویسیم که حاصل آن را در متن پایین می توانید مطالعه نمایید :


این روزها پیدا کردن بک لینک های خوب و قدرتمند سخت شده است.

این وجه درست مثل اصطکاک باد در مقابل حرکت خودرو عمل می‌کند؛ شما مجبور هستید از زمان و انرژی که می‌توانید برای تولید محتوای عالی و یا ساختن کمپین های ایمیل مارکتینگ بگذارید، برای پیدا کردن و ساختن لینک های کارآمد کم کنید.

احتمالا شما هم به عنوان یک سئو کار، ایده استفاده از تامبلر برای دریافت بک لینک به وب سایت تان را شنیده اید. واقعیت این هست که لینک های تامبلر مثل میوه شاخه های پایین درخت هستند که دسترسی به آن‌ها خیلی سریع هست و خب مزیت های خوبی هم برای شما دارند.

لینک های دریافتی از تامبلر می‌توانند شما را از صفحه پنجم به صفحه اول ببرند و البته اگر درست انجام نشوند، می‌توانند برعکس همین مورد هم عمل کنند.

من اسماعیل نور محمدی از وبمسترسلام امروز به شما یاد می‌دهم که چطور از تامبلر برای تاثیرگذاری مثبت در سئو خودتان استفاده کنید و همینطور چند استراتژی برای ساخن بک لینک از تامبلر را مطرح می‌کنم.

تاریخچه لینک های تامبلر

تامبلر یک پلتفرم وبلاگ نویسی است؛ چیزی مشابه به وردپرس و یا بلاگ اسپات…

فرایند آسان اشتراک گذاری محتوا در تامبلر باعث شده است که علاقمندان به شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر هم از این پلتفرم استقبال کنند.

نظریه این است

 • اول شما با ایجاد یک وبلاگ در تامبلر یک زیر دامنه از این پلتفرم می‌گیرید که می‌توانید از طریق انتشار پست در آن به وب سایت خودتان لینک بدهید.
 • این پست ها می‌توانند توسط دیگر کاربران هم باز نشر شوند تا هم وبلاگ تامبلر شما و هم سایت شما لینک های جدیدی بگیرند.

بد نیست بدانید تا سال ۲۰۱۶ همه لینک هایی که از تامبلر خارج می‌شد به صورت فالو بودند و همین امر باعث شده بود تا این پلتفرم به عنوان یک معدن طلای بک لینک شناخته شود اما در سال ۲۰۱۶ تامبلر شروع به استفاده از جاواسکریپ در لینک های خارجی کرد که این کار باعث از بین رفتن ارزش بالای لینک ها شد. علاوه بر این تامبلر به کلی لینک های موجود درون تصاویر را حذف کرد.

تمام این موارد باعث شدند که امروز این سوال مطرح باشد که آیا هنوز تامبلر برای سئو مفید است؟

یا اگر بخواهیم این سوال را بهتر بیان کنیم باید بگوییم “آیا لینک های تامبلر ارزش زمانی که برای آن‌ها می‌گذارید را دارد؟”

لینک های تامبلر هنوز نمرده اند؛ راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی تامبلر برای سئو

اگر در یک گروه یا انجمن تخصصی سئو عضو باشید و بحث تامبلر پیش آمده باشد، احتمال می‌دهم که انواع و اقسام نظرات را در خصوص این پلتفرم و ارزش آن در خصوص سئو شنیده باشید.

پس بهتر است همین اول به سوال اصلی بپردازیم:

آیا لینک های تامبلر برای سئو مفید هستند؟

من در پاسخ به این سوال چند چیز را بررسی می‌کنم:

دامین اتوریتی تامبلر

دامین اتوریتی تامبلر

اگر شما از ابزار های MOZ برای بررسی دامین اتوریتی و پیج اتوریتی تامبلر استفاده کنید، متوجه خواهید شد که سایت تامبلر دامین اتوریتی ۹۹ دارد که نشان دهنده قابل اعتماد بودن و با ارزش بودن این وب سایت است.

زمانی که شما در تامبلر یک وبلاگ ایجاد کنید، به شما یک زیر دامنه داده می‌شود (yourblog.tumblr.com)  اگر کمی ریز تر بررسی کنید، می‌بینید که وبلاگ های جدیدی که در تامبلر ایجاد می‌شوند با استاندارد بالای ۳۰ صفحه آغاز می‌شوند و اغلب به سرعت رشد می‌کنند چون لینک های زیادی دریافت می‌کنند و در نتیجه ترافیک قابل توجهی میگیرند.

البته باید به این مورد توجه داشته باشید که گوگل ساب دامین یا همان زیر دامنه را به عنوان یک مرجع استاندارد تلقی نمی‌کند. و چون وبلاگ های تامبلر در زیر دامنه ها ایجاد می‌شوند، پست های آن پتانسیل و قدرت پست های معمولی را ندارند. پس فکر می‌کنم الان برایتان شفاف شده باشد که چرا گرفتن بک لینک از ساب دامین ارزشی که خود دامین تامبلر را دارد، برای شما مهیا نمی‌کند.

۱ reblog = 1 link

البته با این حال باز هم لینک بیلدینگ در تامبلر خیلی وسوسه انگیز است. هر بار که شخص دیگری در تامبلر پست وبلاگ شما را به اشتراک می‌گذارد، شما یک لینک مفید به پست اصلی تان و همینطور صفحه ای که از آن پست به آن لینک داده بودید، دریافت می‌کنید.

با این حال طبق مواردی که تا الان گفته شد، باید توجه داشته باشید که هر لینکی که شما از تامبلر دریافت می‌کنید در حقیقت از یک ساب دامین است و هر کدام از ساب دامین ها، ارزش منحصربفرد خودشان بسته به لینک بیلدینگ انجام شده رویشان را دارند.

البته این مورد هم که گوگل آدم با شعوری است را نباید فراموش کنیم، چرا که گوگل قطعا می‌داند وب سایت های اشتراک جمعی مانند تامبلر چطور کار می‌کنند و برای ساب دامین های آن ارزش کمتری در نظر می‌گیرد. در نتیجه ۵ لینک بدست آمده از وبلاگ های تامبلر مثل ۵ لینک از صفحات مختلف دامین های اصلی ارزشمند نیستند.

لینک های نوفالو در مقابل لینک های فالو

همانطور که گفتم از مدتی پیش تامبلر از لینک های نوفالو برای لینک های خروجی اش استفاده کرد. علاوه بر این آن‌ها به طور کلی لینک های تصاویر را هم از حالت فالو خارج کردند!

با توجه به این اطلاعات لینک های دریافتی از این وب سایت اجتماعی مثل لینک های دریافتی از توییتر هست و صرفا به عنوان سیگنال های مفید اجتماعی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

آیا این دسته از لینک ها امن و کارآمد هستند؟

هر چند ما در از طریق انجمن های تخصصی سئو خارجی گزارشاتی در خصوص کسانی می بینیم که به خاطر لینک بیلدینگ از طریق تامبلر با جریمه های مختلف مواجه شده اند اما به طور کلی این پلتفرم برای لینک سازی امن است. سعی کنید هیچوفت سعی نکنید سیستم را دور بزنید و یا در یک پست حجم زیادی لینک به سایت خودتان بدهید تا ایمنی لینک سازی تان حفظ شود.

چطور از تامبلر لینک بگیریم؟

۱- یک وبلاگ در تامبلر بسازید

اولین کاری که باید بکنید اینکه یک اکانت داخل سایت تامبلر بسازید. این کار خیلی راحت و سریع است.

زمانی که یک اکانت در تامبلر ساختید باید صفحه وبلاگ خود را راه اندازی کنید. تامبلر تغییرات ساده ای در وبلاگ شما ایجاد می‌کند اما شما قابلیت های کافی برای انعطاف پذیری در شخصی سازی وبلاگ تان ندارید.

یکی از نکاتی که به شدت توصیه می‌کنم در حین راه اندازی وبلاگ تان رعایت کنید، این است که در توضیحات آن به سایت خود لینک بدهید.

نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که دقیقا از همان جایی به سایت خود لینک بدهید که به دیگر صفحات شبکه اجتماعی تان لینک می‌دهید.

این مسئله به خوبی این سیگنال را به گوگل می‌رساند که این دو با هم در ارتباط هستند. پس همانطور که مرتبا در تامبلر رشد می‌کنید، گوگل متوجه افزایش محوبیت اجتماعی شما هم می‌شود.

۲- دقیقا مشخص کنید که چه چیزی منتشر می‌کنید

مرحله بعدی شما این است که دقیقا برسی کنید چه محتوایی مرتبط با شما وجود دارد که برای اعضای تامبلر مفید و جذب کننده هستند.

وبلاگ تامبلر یک وبلاگ کامل نیست و صرفا روی برخی از الگو های رفتاری مثل تصاویر، محتوای کوتاه و نقل و قول ها فوکوس دارد. به عبارتی اعضای این پلتفرم بیشتر دنبال این موارد هستند.

این مسئله را فراموش نکنید که تصاویر مهم ترین گزینه مقابل شما برای دریافت لینک های پی در پی هستند.

وبلاگ تامبلر یک محیط عالی برای تست کردن ایده های محتوا و دیدن آنچه که روی کاربران جواب می‌دهد است. اگر چند هفته است که در خصوص ایجاد یک سایت حیوانات خانگی فکر می‌کنید، پس بهتر است اول مدتی در تامبلر فعالیت کنید تا ببینید واکنش کاربران نسبت به شما و کارتان چگونه است.

۳- محتوا و لینک های خود را منتشر کنید

منتشر کردن محتوا در تامبلر خیلی آسان است. کافیه آیکون مداد در گوشه بالا و سمت راست رو پیدا کنید و با کلیک روی اون انتخاب کنید که چه نوع محتوایی رو می‌خواید ارسال کنید. فراموش نکنید که ایمن ترین حالت گرفتن بک لینک، استفاده از تصاویر است.

بنابراین در بین گزینه های نوع محتوا، عکس را انتخاب کنید و از این طریق به سایت خودتان لینک بدهید.

پس از منتشر کردن محتوا، به ساب دامین خود در تامبلر بروید.

توجه کنید که در داشبور، لینک ممکن است یک هدایت جاوا اسکریپ را نشان بدهد اما در وبلاگ واقعی هیچ مشکلی وجود ندارد و لینک به خوبی اعمال شده است:

خب از همین فرایند برای تولید لینک های مختلف میتوانید استفاده کنید.

مانیتورینگ لینک های تامبلر شما

مانیتور های بک لینک بهترین روش برای پیگیری لینک های شما هستند. اگر قبلا عضو هیچ کدام از چنین سرویس هایی نبوده اید پیشنهاد می‌کنم حتما عضو بشوید تا مدیریت بهتری نه تنها روی بک لینک های تامبلر بلکه سایر بک لینک های خودتان داشته باشید. (توصیه میکنیم مقاله مانیتورینگ بک لینک های سایت را بخوانید.)

 • پس از ثبت نام می‌توانید خیلی راحت و سریع با افزودن دامنه خود تمام بک لینک هایتان را پیگیری کنید.
 • با استفاده از فیلتر های سمت راست می‌توانید پیگیری تان را به بک لینک های تامبلر محدود کنید.
 • با این کار می‌توانید در حین اینکه در تامبلر لینک سازی می‌کنید، آن ها را پیگیری هم کنید.

جمع بندی در خصوص لینک های تامبلر

بک لینک تامبلر

 • بهتر است که صرفا به تامبلر برای بک لینک سازی تکیه نکنید.
 • همانطور که گفتیم گوگل از تامبلر به عنوان یک پلتفرم اشتراک گذاری اجتماعی کاملا آگاهی دارد و به همین دلیل ارزش لینک های آن نسبتا پایین می‌باشند اما باز هم در صورت استفاده درست تاثیر مثبت خودشان را می‌گذارند.
 • علاوه بر این موتور های جستجو مختلف یک پروفایل بک لینک سالم، متعدد و با ارزش را دوست دارند
 • به هر حال شما با تکیه به اطلاعات این مقاله می‌توانید به عنوان یک متخصص تامبلر فعالیت کنید و از آن برای رشد کسب و کارتان استفاده نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره <<>> پنج ستاره

میانگین رتبه ۴.۳ / ۵. تعداد امتیازات ۷۰

تا کنون امتیازی ثبت نشده است . (اولین نفر باشید)

11 پاسخ

   1. محتوای من خارجیه

    مرسی بابت جواب شما

    کلا میخوام ببینم روشش به چه شکلیه ؟

    به همه نشون میده مطلب و یا باید بقیه رو فالو کنم و فالورم و افزایش بدم و اونا ببینن یا اینکه بعد از ارسال توی ریسنت پست قرار میگیره و بسته به جذابیت پست دیده میشه

 1. با سلام خدمت مدیر محترم وبمستر سلام
  ضمن تشکر و قدردانی بابت مقالات خوب ومفیدی که درسایتتان برای عموم به اشتراک گذاشته اید. آموزش های شما به دلیل استفاده از تصاویر، مابین متون بسیار موثر واقع شده است.
  اما نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که، نیمی از کاربران به دنبال فیلم های آموزشی هستند چون برای برخی خواندن مقالات بسیار دشوار است.
  موضوع آموزشی ای که میتواند جذاب وهمچنین کاربران زیادی جذب کند، سئو میباشد. برخی از کاربران مشتاق هستند دراین زمینه فیلم های آموزشی تماشا کنند که بنده به شما پیشنهاد میکنم با انتشار فیلم آموزش سئو به بیزینس خود رونق دهید و کابران زیادی را نیز جذب کنید.
  به امید موفقیت های روز افزون شما دوست گرامی
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *